Ethereum analýza
Ethereum analýza. Zdroj: shutterstock.com/increation87

Ethereum od dna z júna urobilo už 100 % zhodnotenie. Aktuálne sa nachádza na 2 000 dolároch a nadchádzajúce fundamenty môžu naznačovať pokračovanie rastu. Aký je skutočný potenciál kryptomeny Ethereum a čo môžeme očakávať do konca roka?

Ethereum – The Merge

Pôvodne vývojári kryptomeny Ethereum plánovali spustiť The Merge už v prvej polovičke tohto roka. Skeptici dokonca očakávali, že aktualizácia nemusí prísť ani do konca roka. Nakoniec ani jeden zo scenárov sa nenaplnil a finálne spojenie sietí by malo úspešne prebehnúť v polovičke septembra.

Po ohlásení tohto fundamentu od vývojára superphiz.eth na Twitteri začala druhá najznámejšia kryptomena okamžite rásť. Keďže ide o veľmi silný a očakávaný fundament, nedá sa vylúčiť pohyb na viac ako 2 000 dolárov.

A čo flippening?

Bitcoin má aktuálne o približne 100 % väčšiu kapitalizáciu. Ak by Ethereum rástlo ďalej a urobilo ďalších 100 % a zároveň by Bitcoin zostal na rovnakej hodnote, tak si vymenia svoje postavenia.

Tento scenár je však veľmi nepravdepodobný. Možno Ethereum prináša technologické možnosti, aké Bitcoin nemá. Keď sa ale pozrieme na adopciu a dominanciu Bitcoinu v kryptomenom svete, je málo pravdepodobné, že by prišlo k výmene na prvej priečke.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin vs Ethereum
Bitcoin vs Ethereum. Zdroj: shutterstock.com/AdriaVidal

Zatiaľ čo Bitcoin má viac ako 1 miliardu adries, Ethereum má iba 150 miliónov. V počte aktívnych adries je Bitcoin o 100 % využívanejšia sieť. Zároveň takmer všetky burzy a zmenárne dlhodobo akceptujú Bitcoin ako hlavne platidlo, ktoré sa najviac obchoduje.

Ethereum určite môže pokračovať ďalej v raste a urobiť do spojenia sieti napríklad 50 % zisk. Dokonca ak by sa pohol Bitcoin, je vysoko pravdepodobné, že podporu nového kapitálu budú mať aj altcoiny.

Ako obchodovať v súčasnosti Ethereum?

S blížiacim sa spojením treba na opačnej strane viac očakávať pokles ako ďalší rast. Ak by sa aj úspešne podarila nová aktualizácia, určite to dlhodobo môže pomôcť Ethereu. Cena ale začína byť v štádiu vysokého prekúpenia a veľmi často v kryptomenom svete sa stáva, že po uskutočnení aktualizácie alebo forku cena danej kryptomeny následne padá dole a dostane sa na primerané hodnoty.

Ethereum a bearish scenár
Ethereum a bearish scenár. Zdroj: tradingview.com

Cenové odmietnutie by mohlo nastať okolo úrovne 2 400 dolárov, kde sa nachádza silnejšia rezistencia. Scenáru minimálne ešte krátkodobého pokračovania rastu a následného poklesu môže nasvedčovať aj blížiaci sa september, ktorý je najhorším mesiacom pre globálne trhy. Akcie, Bitcoin a aj ostatné kryptomeny počas posledných 2 letných mesiacov zaznamenali veľký rast a je na mieste očakávať korekciu.

Prečítaj si aj: Pokles Bitcoinu je stále rizikom, investori by mali vychladnúť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance