Kryptomeny, ktoré môžu profitovať z aktualizácie Etherea
Kryptomeny, ktoré môžu profitovať z aktualizácie Etherea. Zdroj: Shutterstock.com/Larina Marina

Ethereum čaká v septembri jedna z najdôležitejších udalostí v histórii kryptomien. Prechod na nový konsenzus Proof-of-stake však môže mať pozitívny vplyv aj na ďalšie kryptomeny.

Kryptomeny, ktorým môže Ethereum pomôcť

Komunita má za sebou dlhé roky čakania. Podľa slov vývojárov a nedávneho finálneho testovania je všetko pripravené na nový konsenzus. Ethereum by sa tak v septembri malo stať plnohodnotným blockchainom, ktorý pracuje na konsenzuálnom modeli Proof-of-stake.

Okrem ETH sú tu však aj ďalšie projekty, ktoré môžu z tejto aktualizácie profitovať.

Lido DAO

Veľká skupina ťažiarov bude nahradená validátormi, ktorí si však musia pripraviť 32 tokenov ETH, ktoré budú slúžiť ako ekonomický podiel. Práve z tohto dôvodu môže výrazne profitovať projekt Lido DAO. Ide o platformu, ktorá zbiera ETH od nedostatočne zabezpečených stakerov. Nahromadené tokeny ETH im tak poslúžia v tom, aby sa mohli stať validátormi Etherea. Platforma doteraz vložila do kontraktu ETH 2.0 až 4,15 milióna ETH.

LDO/BUSD
LDO/BUSD 1H TF. Zdroj: TradingView

Od prvotného oznámenia o novej aktualizácii token LDO vzrástol až o 200 %.

Prečítaj si tiež: 5 spôsobov, ako získať kryptomeny úplne zadarmo

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ethereum Classic

Ide o aktívum, ktoré môže zaujať pozornosť ťažiarov, ktorí budú nútení opustiť Ethereum. Sieť Ethereum Classic predstavuje reťazec, ktorý bol od hlavnej siete oddelený v roku 2016. Išlo o veľmi kontroverznú udalosť. Vlastnosti tejto siete sú však prakticky totožné s Ethereom, čo z nej logicky robí veľkého kandidáta na nové útočisko pre ťažiarov ETH. Aj v prípade tokenu ETC sme boli svedkami nárastu o viac ako 200 %.

ETC/BUSD
ETC/BUSD 1H TF. Zdroj: TradingView

Optimism

Ide o rollupovú službu, ktorá pracuje na princípe Etherea. Platforma agreguje údaje o transakciách mimo reťazca a po dosiahnutí konsenzu uvoľňuje výsledky späť do hlavnej siete ETH.

OP/BUSD
OP/BUSD 1H TF. Zdroj: TradingView

Natívny token tejto platformy OP dokázal od oznámenia Etherea o prechode na Proof-of-stake vzrásť až o 250 %.

Čítaj ďalej: Veľká udalosť pre Bitcoin a kryptomeny! Blackrock, najväčší správca aktív na svete, spúšťa bitcoinový fond!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance