WBTC – ERC-20 token krytý Bitcoinom dnes prišiel na Ethereum blockchain!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin je tu s nami už desať rokov a za ten čas sa k nemu pridali tisícky ďalších kryptomien. Po vytvorení decentralizovanej platformy Ethereum sa s rôznymi coinami a tokenmi roztrhlo vrece. Dnes (31.1.2019) sa k nim pridal ďalší. WBTC (Wrapped Bitcoin) je projekt, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťami BitGo, Republic Protokol a Kyber. Jeho cieľom je zväčšiť využitie decentralizovaných Ethereum aplikácií a umožniť obchodovanie s “Bitcoinom” na decentralizovaných platformách.

WBTC je krytý fyzickými Bitcoinami v pomere 1:1. Aby bola zabezpečená likvidita, spomínané spoločnosti predťažili veľký počet WBTC tokenov a ako krytie poskytli vlastné Bitcoiny.

Vytvorené WBTC tokeny sú vhodné sa uskutočňovanie cross-chainových atomických swapov. Inými slovami, WBTC budete môcť používať úplne rovnako, ako samotný Bitcoin, bude mať rovnakú hodnotu ako Bitcoin (vďaka 1:1 krytiu) a čo je najdôležitejšie, WBTC je plne kompatibilný s Ethereum ERC-20 štandardom. To znamená, že má všetky výhody Bitcoinu, aj Etherea.

Môže vás zaujímať: Revolúcia v energetike – Fujitsu prepája blockchain a elektrinu

Ako to funguje?

Spoločnosť BitGo má na starosti správu predťažených tokenov a nové WBTC bude môcť vytvoriť iba so súhlasom obchodníkov. Zároveň sa postará o pálenie tokenov po tom, čo ich majitelia vymenia za BTC.

Zároveň bude poskytovať Proof-of-Reserve na WBTC dashboarde. Zabezpečí sa tak maximálna transparentnosť a nevzniknú podobné problémy a nedôvera, s akou sa už roky potýka Tether (token krytý dolármi).

“Sme nadšení, že sa nám na Ethereum platforme podarilo tokenizovať najväčšiu kryptomenu. Myslíme si, že toto je jasný dôkaz flexibility a sily blockchainu a že WBTC umožní lepšiu interoperabilitu celého krypto-ekosystému.”

– povedal CTO spoločnosti BitGo, Benedict Chan

Čo čítať ďalej?

[HOT] Fidelity v Q1 2019 vytvorí Bitcoin Custody riešenie pre inštitucionálnych investorov!