Na koľko peňazí si prišli podvodníci v roku 2018 a ako chcú zaútočiť teraz

BITmarkets BITmarkets

Podľa údajov zverejnených spoločnosťou CipherTrace si podvodníci v minulom roku prišli zhruba na 1,7 miliárd dolárov v kryptomenách.

Z toho viac ako 950 miliónov amerických dolárov bolo odcudzených na kryptoburzách, čo je viac ako trojnásobok oproti roku 2017.

O 725 miliónov pripravili podvodníci investorov v Ponziho schémach, exit scamoch a neserióznych ICO.

SIM Swapping

Spoločnosť CipherTrace sa tiež zmienila, čo teraz vidí ako najväčšie hrozby. Na prvom mieste je SIM swapping, čo je druh krádeže identity, ktorý spočíva v prevzatí kontroly nad telefónnym číslom obete, zvyčajne za účelom získania prístupu k dvojfaktorovým autentizačným kódom (2FA).

Crypto Dusting

Medzi ďalšie hrozby patrí kryptodusting. Ide o rozosielanie takmer mizivých súm na obrovské množstvo náhodných BTC alebo iných adries. Možno vás to spočiatku poteší, ale my už vieme, že to zase tak skvelé nie je. Mini sumy pochádzajú totiž z pochybných zdrojov. Napríklad rozosielajú Bitcoiny získané z trestnej činnosti a vy sa tak môžete dostať do problémov. Minimálne bude vaša adresa spojená s nejakým kryptomixérom alebo so zločineckou peňaženkou. Čo z toho majú oni? Marketingovú kampaň. Coiny vám totiž dorazia napríklad so správou (reklamou), aby ste použili nejaký kryptomixér či službu. Kým na Googli by za kľúčové slovo dali možno dolár alebo by to tam propagovať nemohli vôbec, tu im stačí napríklad len jeden satoshi, aby vás oslovili.

Záver

Buďte obozretní, podvodníci si na vás totiž chystajú nové a lepšie zbrane. Odporúčame tiež prečítať článok nižšie.

Bezpečnostné pravidlá v neregulovanom svete kryptomien

Zdroj:
chepicap.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil D. Matuszyński.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: