Vedia mineri niečo, čo my nevieme? Hash Rate Bitcoinu rastie

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Keď sa pozrieme na cenový vývoj Bitcoinu a v podstate aj ostatných kryptomien, Vidíme medvedí trend od decembra 2017. Aj keď prichádza ku korekciám, ako napríklad 5.5. tohto roka, kedy Bitcoin atakoval hranicu 10 000 USD (Býci stratili silu na cene 19 990 USD), medvedí trend pokračuje. Nie je preto žiadnym prekvapením, že tento vývoj vyvoláva nervozitu medzi investormi.

Dôležité ukazovatele vykazujú pokles, okrem jedného

Ak sa pozrieme na vývoj ceny Bitcoinu, vidíme, ako padá a padá, spolu s denným volume, kapitalizáciou.

Ako príklad uvádzam graf vývoja ceny a denného volume dobre ilustruje graf nižšie.

Celkom jasne nám tento vývoj ukazujú čísla. Cena Bitcoinu z jeho maxima 19 990 USD poklesla na dnešných 7 500 USD. Podobne kapitalizácia BTC z jeho maxima 332 miliárd USD padla na dnešných 127 miliárd. Je úple jasné, že to padlo riadne pod 50%. Zatiaľ ste sa ale nedozvedeli, ktorý ukazovateľ narušuje “medvediu” hegemóniu.

Takže, ktorý ukazovateľ sa vymyká medvediemu trendu

Je to Hash Rate, ktorý kontinuálne rastie. Pozrite si nasledujúci graf:

Z grafu jasne vidieť, že hash rate Bitcoinu ide skoro lineárne hore

Mineri sa neustále zaujímajú o ťažbu Bitcoinu

Mnohí obchodníci sa zameriavajú len na technické analýzy. Prehliadajú pritom ďalšie impulzy, na ktoré by sa mohli sústrediť. Tieto impulzy by pritom mohli mať veľký vplyv na ďalšie aspekty tohoto trhu.

Čo myslíte? Čaká Bitcoin ďalší rast? Napumpujú ho ťažobné firmy, aby mohli následne dobre predať? Napíšte nám vaše názory do komentárov.

Ak máte záujem o profesionálne technické analýzy, navštívte náš web Trading11.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.