Fico je obvinený z trestného činu! Toto napísal v liste prokurátorovi Honzovi

5

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Bývalému slovenskému premiérovi začína tiecť do topánok! Zdá sa, že jeho konexie už nie sú tak silné, ako kedysi. Bol obvinený z dosť závažného činu, k čomu dokonca vyzval prokurátor slovenskej republiky Tomáš Honz. Róbert Fico sa nakoniec uchýlil k napísaniu verejného listu prokurátorovi. Ťažko povedať, či chce túto kontroverziu využiť na posunutie svojej politickej agendy, alebo je zúfalý.

Btw/ Na tomto webe politiku riešime iba naozaj výnimočne, nemusíte sa báť, že by sme v tom chceli pokračovať

Z čoho je bývalý premiér obvinený?

Róbert Fico sa dostal do problémov po tom, čo 5.9.2019 na videu komentoval odsúdenie poslanca NR SR M. Mazureka za jeho výroky týkajúce sa Rómov. Teraz má podobný problém ako spomínaný poslanec. Obvinenie voči Ficovi sa týka prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia, prečinu podnecovania k národnostnej, rasovej a etickej nenávisti v jednočinnom súbehu s prečinom schvaľovania trestného činu.

Fico v liste prokurátorovi popisuje zvláštny sled udalostí, ktoré predchádzali jeho obvineniu. Tomáš Honz totiž najprv nedoporučil začať vyšetrovanie a obvinenie odmietol. 2.12.2019 však pôvodné rozhodnutie zrušil a prikázal bezodkladné vyšetrenie prípadu.

Môže vás zaujímať: Zaznamenávame najväčší prepad priemernej mzdy na Slovensku! Čo nás ešte čaká?

Ak obviníte mňa, musíte aj Matoviča – odkazuje Fico

Šéf SMERu ďalej podotýka, že podobného činu sa dopustil aj súčasný premiér Igor Matovič. Ten totiž okomentoval trestný čin bývalého asistenta poslanca Rybaniča ako „hrdinský skutok“ a týmto výrokom poručenie zákona evidentne schvaľuje.

O čo ide? Nuž, asistent Rybaniča si počas svojho pôsobenia v Tatra Banke prezeral účty bývalého ministra vnútra a ďalších politikov a tieto záznamy nakoniec zverejnil. Porušil tým bankové tajomstvo.

Podľa Fica by teda za svoje výroky mal byť obvinený aj Matovič.

Či už bude obvinený alebo nie, je fajn vidieť, že slovenskí politici konečne strácajú auru nedotknuteľnosti a môžu sa dostať do problémov. A keď nie za tie najväčšie svinstvá, tak aspoň za takéto „blbosti.“ 

Prečítajte si:

Prečo ceny nehnuteľností rastú, keď prišla kríza? A prečo nájmy klesajú?

Celý list prokurátorovi

„Dňa 5. septembra 2019 ste telefonicky požiadali zástupcu riaditeľa expozitúry Bratislava Národnej protiteroristickej jednotky NAKA, aby preverila, či som spáchal trestný čin schvaľovanie trestného činu a iných trestných činov obsahom video príspevku z 5. septembra 2019 reagovali ste v priebehu hodín), ktorým som vyslovil svoj názor na odsúdenie poslanca NR SR M. Mazureka za výroky týkajúce sa Rómov.

Dňa 29. novembra 2019 príslušný vyšetrovateľ PZ SR dospel k záveru, že v danej veci nie je dôvod na začatie trestného stíhania a vec odmietol.

Dňa 2. decembra 2019 ste ako prokurátor toto rozhodnutie zrušili a vydali ste uznesenie, ktorým ste záväzne prikázali bezodkladne v danej veci konať, začať trestné stíhanie a vzniesť proti mojej osobe obvinenie za prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia, prečin podnecovania k národnostnej, rasovej a etickej nenávisti v jednočinnom súbehu s prečinom schvaľovania trestného činu. Keďže ste dali záväzný pokyn, vyšetrovateľ ho dôsledne musel vykonať a voči mojej osobe bolo vznesené obvinenie.

Vážený pán prokurátor, mám všetky legitímne dôvody informovať Vás, že len pred pár dňami bol právoplatne odsúdený bývalý asistent poslanca NR SR F. Rybanič za zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. Tento zločin spáchal tým, že ako zamestnanec Tatra Banky neoprávnene prezeral bankové účty bývalého ministra vnútra a ďalších politikov a dal ich k dispozícii neoprávneným osobám na zverejnenie. Vážnosť tohto zásahu do ľudských práv poškodených osôb nie je potrebné zdôrazňovať.

Rovnako by som rád upriamil Vašu pozornosť na vyhlásenie predsedu vlády SR I. Matoviča z 19. septembra 2020, kedy na tlačovej besede uviedol, že „možno spáchal hrdinský čin a pozrel sa na účet skorumpovaného politika Kaliňáka. Áno s tým som súhlasil…“ Neberiem si právo určovať, či niekto spáchal alebo nespáchal trestný čin, ale toto verejné vyhlásenie vyvoláva minimálne podozrenie zo spáchania prečinu schvaľovania trestného činu.

Vážený pán prokurátor, ak sa spolu pozrieme na časovú os Vášho konania v mojom prípade a urgentnosť Vašich krokov, očakávam, že rovnakú mieru nekompromisnosti a bezodkladnosti preukážete aj v prípade predsedu vlády SR I. Matoviča. Pokiaľ potrebujete na Vaše konanie vonkajší podnet, pretože sa obávate zasiahnuť proti predsedovi vlády SR, môžete formálne považovať obsah tohto otvoreného listu za podanie trestného oznámenia podľa § 196 ods. 1 Trestného poriadku.“

Môže vás zaujímať: 

Takto bohatí zarábajú na kríze – Okrádajú nás, pretože nerozumieme systému!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
5 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Tirex

Nič v zlom Samo, ale mal by si sa venovať radšej informáciiam o krypte, lebo podľa mna nerozumies pointe, ale to sú tak zamotané veci, že tomu nerozumie 99% ľudi, keďže maju iba povrchné informácie. Prokurátor Honz je v tomto prípade liberalna slúžka systému, ktorá rada používa dvojaký meter a pokiaľ sme v právnom štáte, čo už je veľmi otázne po tom čo sa tu všetko deje, tak je dvojilaky meter neprípustný! A pozor neobhajujem Fica a ani žiadneho politika, lebo veľká väčšina len oblbuje ľudí vrátane Fica, ale to neznamená ze právo nemá platiť pre každého rovnako!!! A Fico… Čítať ďalej

Tirex

Fungovalo by keby na čele justície stál nezávislý človek, na ktorého nič nemajú, podrží ho sudcovsky stav (skorumpovaná je len menšina veď to platí aj pre spoločnosť ako takú). Honca by mal okamžite riešiť generálny prokurátor za zneužitie právomoci verejného činiteľa, pretože on zastupuje štát a má byť nestranný, nezávislý a ako prokurátor a ma dôsledne dodržiavať zákonnú postupnosť celého procesu, lenže on sa spreneveril svojej práci (možné dôvody som uviedol hore). A ešte ho za odmenu vystavujú na obdiv v mainstreamových médiách. Pričom na tieto aspekty nepoukazuju, čiže spolupracujú na nezákonnosti a takto sa spreneverili svojmu poslaniu, i keď… Čítať ďalej

Tirex

Smutné je len to, ze ľudia opäť naleteli poloblaznovy Matovičovi za výrazneho prispenia médií ako bojuje proti finančným skupinám napr. na Cypre a podobne, aj keď ja mu tie zásluhy úprimne prajem, ale som skeptický, však o 4 roky ľudia uvidia opäť že Goriliatko malo pravdu keď povedalo ze volič vie… domysli si. Takže ťažko očakávať zmenu k lepšiemu, keďže každá z koaličných strán ma riadne za ušami, ústavná väčšina ktora si môže schváliť co len chce. 😏

lovap

Prosim netlačte aj sem našu politiku pokial nema spojitost s kryptom.