Elon Musk reaguje na krach burzy FTX
Elon Musk reaguje na krach burzy FTX. Zdroj: Shutterstock.com/dennizn

Elon Musk ostro skritizoval Wall Street Journal za nedávne články o zakladateľovi burzy FTX, ktorého Musk označil za zločinca.

Elon Musk reaguje na krach FTX

Nový majiteľ Twitteru cez médiá tvrdo zaútočil na finančný denník Wall Street Journal (ďalej WSJ), ktorý podržal Sama Bankmana-Frieda v prípade skrachovanej burzy FTX. Vyšetrovanie totiž odhalilo veľké pochybenia s nakladaním finančných prostriedkov klientov, takže všetko nasvedčuje tomu, že ide o podvod. Musk považuje Bankmana-Frieda za zločinca.

Wall Street Journal doslova masíruje nohy zločincovi,“ napísal Musk.

Prečítaj si tiež: Sam Bankman-Fried je stále na slobode – komunita žiada väzenie!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Článok z dielne WSJ mal názov „Plány Sama Bankmana-Frieda na záchranu sveta skončili v plameňoch“. Článok síce hovorí o hrubých pochybeniach zakladateľa FTX, ale vykresľuje ho ako dobrého človeka, ktorý mal smelé plány, ale narazil na prekážky. V konečnom dôsledku sa ho snažili očistiť od zločinu, za ktorý je zodpovedný. Aj tento článok vyvolal množstvo negatívnych reakcií zo strany kryptomenovej komunity. Viacero ľudí tvrdí, že takáto argumentácia môže byť použitá aj v prípade Hitlera či Escobara.

Nikdy to nebol plán na záchranu sveta. Bol to plán na okradnutie sveta,“ napísal šéf MicroStrategy Michael Saylor.

V tejto súvislosti je potrebné spomenúť, že nejde o prvý článok, čo verejne očisťuje alebo ospravedlňuje Bankmana-Frieda. V podobnom duchu sa niesol aj článok denníka The New York Times. Nejde zrejme o náhodu, keďže oba magazíny sú ľavicovo orientované a nie je žiadnym tajomstvo, že Bankman-Fried bol veľkým finančným donorom ľavicovej politiky a administratívy ľavicového kabinetu prezidenta Bidena.

Komunita na všetky tieto články a kroky reaguje veľmi negatívne. Budúcnosť zakladateľa burzy FTX je k dnešnému dňu nejasná, vyšetrovaniu sa však zrejme nevyhne.