Elon Musk prejavil záujem o kúpu skrachovanej Silicon Valley Bank

Novinky Elon Musk chce kúpiť SVB
Elon Musk chce kúpiť SVB. Zdroj: shutterstock.com/Sundry Photography/Kathy Hutchins
Kvakomat PC bannerBest Wallet mobil

Kryptomenový trh nedávno zaznamenal silnú korekciu, ktorá bola odpoveďou na ohlásenie kryptomenovej banky Silvergate. Tu ale zlé správy nekončia, keďže v piatok 10. marca kalifornskí regulátori oznámili zatvorenie finančnej skupiny Silicon Valley Bank (SVB), ktorá sa dostala do veľkých problémov. Podľa najnovšej správy od Coinpage, má Elon Musk údajne záujem o kúpu skrachovanej banky.

Urobí Elon Musk z Twitteru finančného giganta?

Elon Musk na Twitteri odpovedal na diskusiu ohľadne kúpy SVB vetou: „Som tejto myšlienke otvorený”. Preto zatiaľ nie je jasné, aké plány by mohol mať generálny riaditeľ Tesly a SpaceX, no vzbudilo to okamžite mnohé špekulácie. Motívom môže byť aj naplnenie plánu urobiť z Twitteru najväčšiu finančnú inštitúciu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Dokonca má v pláne vytvoriť lepšiu alternatívu Paypalu, čo tiež nahráva tejto teórii o akvizícii banky. A aké je prepojenie na kryptomeny? Emitent stablecoinu USDC Circle má údajne veľkú expozíciu voči SVB. Rovnako sú na spoločnosť napojené aj firmy ako Blockchain Capital, Castle Island Ventures, Dragonfly a Pantera. Viac sa o stablecoine USDC môžete dočítať v článku Aktuálne: Kryptomenoví investori pozor, druhý najväčší stablecoin má vážny problém.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Dominový efekt pokračuje

Je zjavné, že dominový efekt aj naďalej pokračuje a výnimkou nebola ani banka Silvergate. Spolupracovala so spoločnosťami ako FTX, Coinbase a Galaxy Digital a po ohlásení o odklade uzávierky, sa cena akcií okamžite prepadla o 50 %. Bezprostredne po špekuláciách o problémoch banky, spoločnosť Silvergate ohlásila bankrot a dobrovoľne zlikviduje aktíva spoločnosti.

Úzke prepojenie mnohých kryptomenových spoločností spôsobuje, že sme svedkami čoraz viac krachov. Nikto nevie, kam až tieto problémy budú siahať, no istí si nemôžeme byť ničím. Nejedná sa totiž o malé spoločnosti, ale o giganty, ktoré môžu spôsobiť mnohým investorom existenčné problémy.

Kryptomenový trh je sám o sebe vysoko rizikový a nedávne udalosti len prilievajú benzín do ohňa. Posledný bullrun bol predovšetkým poháňaný inštitucionálnym záujmom a rozšírili sa aj investičné kryptomenové nástroje. To znamená, že kryptomeny a tradičné financie sú čoraz viac prepojené a to je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo chcú regulátori čo najskôr vytvoriť globálny regulačný rámec.

Mohlo by ťa zaujímať: Čierny týždeň kryptomien. Ďalšia burza v ohrození

Okazio PCOkazio mobil
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.