Musk chce masívne využívať Dogecoin
Musk chce masívne využívať Dogecoin. Zdroj: Shutterstock.com/Gaston Cerliani

Elon Musk začína pomaly prebudovávať sociálnu sieť Twitter. V rámci transformácie chce masívne využívať svoju obľúbenú kryptomenu Dogecoin.

Musk a Dogecoin

Generálny riaditeľ Tesly sa rozhodol odhaliť najbližšie plány s Twitterom, kde sa bude masívne využívať kryptomena Dogecoin. S touto informáciou prišiel denník New York Times.

Plány Muska sú naozaj odvážne. Na stredajšom stretnutí členov spoločnosti predstavil víziu, v ktorej bude Twitter zohrávať dôležitú úlohu pri spracovávaní platieb, prepojení bankových účtov a debetných kariet či online platobných startupov, ktoré chce Musk budovať. Sociálny gigant už podľa informácií podal registračné dokumenty na ministerstve financií. Ak budú tieto dokumenty schválené, Twitter bude môcť začať prijímať platby. A tu by mal prísť na scénu Dogecoin, ktorý Musk už roky podporuje.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Musk DOGE považuje za vhodnejšiu kryptomenu pre platby, ako napríklad Bitcoin. Tento fakt potvrdil v decembri minulý rok:

Z princípu nie je Bitcoin dobrou alternatívou transakčnej meny. Je to skôr Dogecoin, ktorý síce bol vytvorený ako hlúpy vtip, no je vhodnejší na transakcie.

Bezprostredne po finalizácii kúpy Twitteru DOGE masívne vzrástol. Pozitívny vplyv na túto kryptomenu mal aj nedávny Muskov príspevok na Twitteri, kde uverejnil svojho psa Shiba Inu oblečeného v tričku s logom Twitteru.

Čítaj ďalej: Šokujúce zistenie: za pádom burzy FTX je súboj miliardárov a nekalé obchodovanie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance