Ďalší škandál burzy FTX
Ďalší škandál burzy FTX. Zdroj: Shutterstock.com/Sergei Elagin

Na svetlo sveta vyplávalo ďalšie šokujúce odhalenie o zakladateľovi burzy FTX Bankmanovi-Friedovi. Ten údajne tajne presunul 4 miliardy dolárov do spoločnosti Alameda vrátane vkladov klientov FTX.

Krach FTX ukázal ďalšie šokujúce odhalenie

Zákulisné a šokujúce odhalenia krachu burzy FTX neutíchajú. Najnovšie bola zverejnená informácia o tajnom presune obrovského množstva financií zakladateľom burzy FTX do spoločnosti Alameda.

Sam Bankman-Fried údajne presunul 4 miliardy dolárov. Táto čiastka má obsahovať aj vklady klientov a podiel v obchodnej platforme Robinhood. S touto informáciou prišla agentúra Reuters. Bankman-Fried o tomto presune neinformoval zvyšných pracovníkov, čo naňho vrhá veľké podozrenie. Pochybnosti narástli aj po tom, čo sa zistilo, že z celkovej prevádzanej sumy nebolo možné určiť, akú časť tvoria vklady klientov burzy FTX.

Agentúra Reuters sa odvolala na zdroje blízke burze, ktoré uviedli, že sa Bankman-Fried obával, že by tieto informácie vyplávali na povrch.

Prečítaj si tiež: Bývalý komisár EÚ je zapletený v Ponziho schéme!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Vedúci pracovníci burzy teda údajne o ničom netušili. Podľa ich výpovedí za všetkým stojí najmä Bankman-Fried. Ten tvrdí, že burza začala pociťovať najväčšie problémy po prepuknutí krízy, keď klienti začali masívne vyberať prostriedky v celkovej hodnote 6 miliárd dolárov za 72 hodín. Plamienkom nádeje bola burza Binance, ktorá však nakoniec odstúpila od možnej kúpy.

Na začiatku sme dúfali, že budeme môcť podporiť zákazníkov FTX a poskytnúť im likviditu. Problémy sú však mimo našej kontroly alebo schopnosti pomôcť,“ uvádza sa v správe burzy Binance.

V súčanosti sa Bankman-Fried a ďalší vysoko postavení členovia burzy FTX nachádzajú na Bahám pod dozorom štátnych orgánov. Podľa kryptomenového denníku Cointelegraph sa však generálna riaditeľka spoločnosti Alameda Research Caroline Ellisonová a ďalší pracovníci snažia nájsť spôsob, ako utiecť do Dubaja. Podľa denníku však je útek vysoko nepravdepodobný.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance