Enterprise Ethereum Alliance (EEA) v spolupráci s poprednými medzinárodnými spoločnosťami vrátane Microsoftu začala iniciatívu Token Taxonomy Initiative. Iniciatíva sa bude snažiť definovať tokeny v netechnických a v medziodvetvových termínoch. Jej cieľom bude priblížiť a rozšíriť použitie tokenov v bežných firmách.

Medzi členov iniciatívy údajne patrí aj globálna poradenská spoločnosť Accenture, ale i banky Santander a JPMorgan Chase, inkubátor ConsenSys, audítor z veľkej štvorky EY, technologické spoločnosti Intel, Microsoft a IBM, konzorcium Blockchain R3 a ďalšie.

Nová iniciatíva Token Taxonomy Initiative si za cieľ určila vytvorenie spoločného súboru termínov a definícií pre tokeny – bez ohľadu na to, z akého blockchainu pochádzajú. Týmto chcú definovať pevný základ pre spoločnosti a pre programátorov.

Riaditeľ agentúry EEA, Ron Resnick, uviedol, že štandardizácia môže odblokovať plynulé používanie tokenov slúžiacich ako súbor tovaru, finančných aktív, cenných papierov a služieb v podnikových aplikáciách založených na blockchaine. Okrem vysvetlenia pojmu a rozsahu tokenov sa iniciatíva bude snažiť zaoberať sa prípadmi použitia, taxonómiou, terminológiou a technickými špecifikáciami.

Cieľom projektu bude aj stanovenie technických noriem, ktoré utlmia vznik mnohých rozdielnych protokolov. Zároveň tak umožní fungovanie medzi rôznymi platformami.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.