Dôvera v kryptomeny rastie
Dôvera v kryptomeny rastie. Zdroj: Shutterstock.com/Art_Photo

Dôvera v kryptomeny medzi elitnými investormi napriek súčasným poklesom a kauzám neklesá. Naopak, drží sa stále na vysokej úrovni a rastie.

Dôvera v kryptomeny stále rastie

Kryptomenová burza Bitstamp zverejnila celosvetový prieskum, ktorý mal zodpovedať otázky, či sa v čase dlhodobej korekcie zmenila nálada investorov investujúcich do kryptomien. Prieskumu sa zúčastnilo 28 000 retailových a inštitucionálnych investorov v 23 krajinách sveta. Výsledky sú z hľadiska negatívnej ekonomickej situácie prekvapivé. Európa aj Amerika vykazujú pozitívny nárast investícií, ktoré do sektoru kryptomien vložili malí a veľkí investori. V prípade Ázie sú investori opatrnejší.

Až 52 % opýtaných retailových investorov v Európe uviedlo, že investuje do kryptomien. V porovnaní s prvým štvrťrokom je to nárast až o 8 %. Aj keď sa počet investorov zvyšuje, treba mať na pamäti, že tieto čísla môžu byť oveľa vyššie. Ďalším problémom, ktorý odhalil výskum, je, že vysoké percento ľudí má nedostatočné vzdelávanie o kryptomenách. Až 21 % respondentov uviedlo, že by aj investovali do kryptomien, no chýbajú im vedomosti.

Investori naďalej dôverujú kryptomenám
Investori naďalej dôverujú kryptomenám. Zdroj: Shutterstock.com/The KonG

Prečítaj si tiež: Na trhu je 10 000 kryptomien. Iba 5 z nich tvorí vyše 75 % kapitalizácie

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Generálny riaditeľ spoločnosti Bitstamp Jean-Baptiste Graftieaux je z výsledkov nadšený. Podľa jeho slov prieskum jasne poukázal na nadšenie investorov, ktorí vstupujú do sveta kryptomien.

Kryptomenové spoločnosti by mali zaujať jasný postoj a začať poskytovať klientom dôveryhodný vzdelávací obsah, ktorý by mohol výrazne posilniť postavenie bežných investorov,“ uviedol Graftieaux.

Južná Amerika prekvapila

Európsky trh obstál dobre a podobné výsledky dosiahol aj americký, kde má záujem ľudí o kryptomeny stúpajúci trend.

Jedinou krajinou, kde dôvera v kryptomeny klesla, bola Kanada. Vo zvyšných krajinách sú výsledky pozitívne. Dôvera investorov tu dosiahla až 68 %. Za zmienku stoja krajiny Južnej Ameriky ako Brazília, Čile či Mexiko, kde boli výsledky najlepšie,“ uvádza sa vo výsledkoch prieskumu burzy Bitstamp.

Ázijský kontinent vykazuje tiež pozitívne výsledky. Prieskumu sa zúčastnili respondenti zo Singapuru, Hongkongu, Indie, Japonska vrátane mimo-ázijskej Austrálie. Až 66 % inštitucionálnych investorov v týchto krajinách hrdo odporúča vložiť investície do kryptomien. Mierne sa však zvýšil aj počet investorov, ktorí by radili ísť opatrnejšou cestou.

Čítaj ďalej: Cardano prekonalo Bitcoin v prestížnom globálnom rebríčku

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance