Michael Saylor radí nemeckým investorom, aby kúpili Bitcoin
Michael Saylor radí nemeckým investorom, aby kúpili Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, mkarco

Šéf MicroStrategy Michael Saylor najnovšie odporúča nemeckým investorom, ako by mali správne reagovať na rastúcu infláciu. Odporučil im zamerať sa na Bitcoin!

Michael Saylor radí nemeckým investorom

Šéf MicroStrategy vyzval veľkých nemeckých investorov, aby svoju pozornosť v čase rastúcej inflácie venovali najmä Bitcoinu. Vyjadril sa tak v reakcii na tweet Holgera Zschaepitza, ktorý poznamenal, že hoci je inflácia na rekordnej úrovni, úroková sadzba ECB zostáva na úrovni 0 %.

V podstate všetky veľké svetové ekonomiky zažívajú infláciu, aká tu nebola dlhé desaťročia. Výnimkou nie je ani Nemecko, kde sa inflácia aktuálne pohybuje na úrovni 7,3 %. Ide o najvyššiu úroveň od roku 1981.

Mohlo by ťa zaujímať: Je cena Etherea dokonale pripravená dosiahnuť 4 000 USD?

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Saylor im jasne odporučil, aby ako ochranu voči inflácii využili BTC. Je totiž presvedčený, že znehodnotenie fiatových mien v priebehu času znamená, že dlhopisy už nebudú efektívnym uchovávateľom hodnoty.

„Racionálnou reakciou by bolo nahradiť dlhopisy Bitcoinom. Štátny dlh už nie je uchovávateľom hodnoty.“

Dlhopisy sú investičné nástroje, ktoré ponúkajú vlády a spoločnosti na získanie finančných prostriedkov na realizáciu projektov. Investorom ponúkajú ročné úroky a po uplynutí dohodnutého obdobia vracajú počiatočný kapitál.

Michael Saylor je odhodlaný a do BTC vkladá obrovskú nádej. Dôkazom toho sú nedávne kroky dcérskej spoločnosti MicroStrategy s ikonickým názvom MacroStrategy.

Viac sa dozviete v tomto článku: MicroStrategy si berie pôžičku 205 miliónov USD na nákup bitcoinov. Prečo? Očakávajú rýchly nárast na 50 000 USD!