Dogecoin našiel dno – čaká nás rast?
Dogecoin našiel dno – čaká nás rast? Zdroj: https://www.shutterstock.com/surassawadee

Binance

Kryptomena Dogecoin od mája do februára zažívala „brutálnu“ korekciu. Cena tokenu Doge bola od svojej najvyššej hodnoty nižšie o vyše 85 %. Ako ukazujú indikátory na grafe, vyzerá to tak, že DOGE našiel svoje dno a pokles sa zastavil. Čaká nás rast?

Dogecoin sa zobúdza

Dogecoin zažíval posledné mesiace silný pokles. Jeho cena sa pred dvoma týždňami prepadla až do úrovne okolo 0,10 USD. Následne sme 27. 3. boli svedkami nárastu o 30 % na cenu 0,14 USD. Dogecoin sa teda zastavil na úrovni supportu, kde môžeme vidieť obrat trendu. Na grafe sa vytvoril pattern falling wedge (klesajúci klin), čo tradične signalizuje rozšírený vzostupný obrat v nasledujúcich týždňoch.

Odraz DOGE od dolnej trendovej línie klinu spred dvoch týždňov otvára možnosť pokračovať v pohybe smerom nahor, smerom k hornej trendovej čiare – blízko 0,18 USD. Prelomenie nad hornú trendovú čiaru teda ďalej odhaľuje nárast ceny Dogecoinu na 0,37 USD, čo je viac o 150 % ako dnešná cena.

Graf: DOGE/USD. 1D.
Graf: DOGE/USD. 1D. Zdroj: https://cointelegraph.com/news/dogecoin-signals-bottoming-out-as-doge-rebounds-30-in-two-weeks-what-s-next

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: 10 najväčších ethereových peňaženiek už drží 23,7 % celkovej ponuky ETH

Opačný scenár

Podľa skúseného investora Toma Bulkowského je pattern falling wedge slabým indikátorom rastového, teda býčieho potenciálu aktíva. Bulkowski sa odvoláva na štúdiu 800 obchodov, kde prelomenie klinu znamenalo býčiu ralley v 62 %. Pozitívny scenár v prípade Dogecoinu nastane vtedy, ak začnú rásť objemy a uptrend sa bude uberať smerom k 0,24 USD s cieľom dostať sa k hladinám 0,30 a 0,37 USD. V opačnom prípade, ak nebudeme svedkami silnejších býčích cenových útokov, DOGE môže opätovne otestovať Fib. líniu 0,786 blízko 0,10 USD, ktorá predstavuje dôležitý support.

Prerazenie patternu falling wedge zvyšuje šance na rast kryptomeny Dogecoin. Ak vezmeme do úvahy aj súčasné rastové tendencie na kryptomenovom trhu (rast BTC, prebúdzanie altcoinov), možno predpokladať, že sa na tejto vlne zvezie aj Dogecoin. Pre vyšší rast sú však dôležité predovšetkým objemy, vyššie uvedené hladiny a zachovanie pozitívneho sentimentu na trhu. Pokiaľ pôjde BTC opäť do korekcie, alebo sa zhorší geopolitická situácia, Dogecoin klesne opäť na support, kde sa tentokrát už nemusí udržať a je vysoká šanca, že bude klesať nižšie.

V čase písania článku sa Dogecoin obchoduje za 0,148.

Čítaj ďalej: Je to oficiálne! Fanúšikovia kryptomien si môžu vydýchnuť, EÚ totiž odmietla ustanovenia obmedzujúce Bitcoin

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre