BTC v štáte Izrael
BTC v štáte Izrael. Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

Investícia do Bitcoinu nie je cudzia ani starším generáciám. Do tejto vekovej skupiny spadá aj 69 ročná dáma z Izraela, ktorej investícia do BTC v hodnote 3 000 USD aktuálne predstavuje sumu až 320 000 USD. Problémy však robí banka.

Investícia do BTC

Izraelská banka Hapoalim odmieta svojej klientke uložiť na bankový účet zisk z investície do Bitcoinu v hodnote 320 000 amerických dolárov. Esther Freemanová podľa posledného vyjadrenia banky získala profit z pôvodného zdroja, ktorého minulosť môže mať spojenie s nelegálnou činnosťou.

Prečítaj si tiež: Binance oznámila integráciu siete Arbitrum One – ako to pomôže transakciám ETH?

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

69 ročná dôchodkyňa investovala do Bitcoinu ešte v roku 2013. Jej rozhodnutie vložiť svoje úspory do BTC, jej poradili mladší príbuzní.

„Počúvala som svojho syna a synovcov, mladých chlapcov a povedala som si, že to teda skúsim. Išla som do toho bez akýchkoľvek vedomostí. Nikdy som si nemyslela, že by sa z 10 000 šekely mohol stať takmer 1 milión.“

Esther Freemanová
Esther Freemanová. Zdroj: CryptoPotato.com

Mohlo by ťa zaujímať: Cardano bude zalistované na najväčšiu kryptomenovú burzu v Európe – ovplyvní to cenu?

Napriek vysokej hodnote zisku banka neustále odmieta prijať tieto peniaze. Zdroj týchto prostriedkov môže súvisieť s praním špinavých peňazí.

„Vlastnosti virtuálnych mien umožňujú ich anonymný a nekontrolovaný prevod, čím sa často obchádza potreba použiť finančné faktory, ktoré sa vzťahujú na režim boja proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu.“

Nakoniec je z toho súdny spor

Dôchodkyni došla trpezlivosť a preto sa rozhodla, že banku jednoducho zažaluje. Jej hlavným argumentom je dlhoročná vernosť zainteresovanej banke a potreba peňazí pre vlastného syna.

„Banka pozná moje správanie. Nikde inde peniaze nemám, iba v banke Hapoalim. Vedia, že neperiem kapitál, ani nepodnikám mimo banky. Som totiž na dôchodku. Peniaze potrebujem na to, aby som jednému zo svojich detí pomohla kúpiť byt.

Rozhodnutie súdu je jasné. Banka nesmie nijakým spôsobom obmedzovať aktivity na účtoch svojich klientov iba preto, že sa týkajú digitálnych mien.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre