Bitcoin by mohol zdvojnásobiť svoju hodnotu
Bitcoin by mohol zdvojnásobiť svoju hodnotu. Zdroj: Shutterstock.com/Volodymyr Yarema

Predseda Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures si myslí, že zlom nastane po zavedení regulácií. Bitcoin by mohol po tomto dlho očakávanom procese zdvojnásobiť svoju hodnotu.

Bitcoin zdvojnásobí svoju hodnotu

Rostin Behnam pôsobí ako predseda Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures. Počas svojho nedávneho vyhlásenia uviedol, že po zavedení regulácií očakáva zdvojnásobenie hodnoty Bitcoinu. Tento moment však podľa Behnama nastane jedine vtedy, ak by celý regulačný proces spadal pod jeho úrad.

Rast Bitcoinu a celého sektoru s kryptomenami môže nastať, ale iba vtedy, ak budeme mať správne nastavený regulovaný priestor. Cena Bitcoinu by sa tak mohla zdvojnásobiť,“ uviedol Behnam.

Už dlho sa diskutuje o tom, ktorý úrad by mal dostať úlohu najvyššieho regulátora pre sektor kryptomien. Behnam tvrdí, že jeho úrad by dokázal pripraviť cestu na vstup inštitucionálnych investorov na trh.

Prečítaj si tiež: Za jediný deň zmizlo z búrz viac ako 34 000 BTC! Chystá sa niečo veľké?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Etablované inštitúcie vstúpia na trh jedine vtedy, ak bude existovať regulačná štruktúra. A z toho môžu tieto inštitúcie výrazne profitovať,“ skonštatoval Behnam.

Najnovší návrh zákona môže podľa predsedu CFTC pomôcť. Behnam plne podporuje tento návrh, ktorý by dokázal usmerniť nedostatočné financovanie regulačných úradov zo strany Kongresu. Tento zákon by totiž umožnil výber poplatkov od regulovaných subjektov.

Peniaze nám v súčasnosti prideľuje Kongres a to nás dostalo do situácie, keď máme pocit, že sme neustále na hrane, koľko peňazí nám bude pridelených. Stále cítime rany a jazvy z približne piatich alebo šiestich rokov slabého financovania,“ dodal Behnam.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance