Dno kryptomien sa blíži. Kedy sa trend obráti na dlhodobý rast?

Kategorie: Analýzy, Bitcoin
Bitcoin čoskoro zaznamená ďalší bullrun
Bitcoin čoskoro zaznamená ďalší bullrun. Zdroj: shutterstock.com/nuttapon averuttaman/aleks333

Bitcoin ako najväčšia kryptomena na svete priamo ovplyvňuje ceny všetkých ostatných digitálnych mien. Preto sa v tejto analýze pozrieme práve na bitcoinový index (BLX), ktorého percentuálne zmeny naznačujú, že história sa bude opäť opakovať. Otázkou však zostáva, do kedy bude trvať korekcia.

Bitcoin opakuje históriu

V súčasnosti bitcoin mierne klesá a po raste z prvého polroka sme opäť svedkami cenového pádu. Už skôr sme informovali o tom, že podľa údajov Glassnode sa súčasná fáza cyklu presne zhoduje s tými predošlými. Jeden cyklus predstavuje 4-ročné obdobie, ktoré je založené na halvingu. Všeobecne platí, že cena bitcoinu prudko rastie práve v dôsledku tejto udalosti.

Podľa online kalkulačky Buybitcoinworldwide je ďalší halving naplánovaný na 17. apríla 2024. Dole na grafe môžeme vidieť kedy nastali aj predošlé halvingy (žlté vertikálne čiary). V približne rovnakom období bitcoin aj v minulosti formoval podobné cenové pohyby. Dokonca počas posledného cyklu došlo k masívnemu prepadu pred halvingom, ktorý vznikol v dôsledku pandémie koronavírusu.

Bitcoin: štvorročné cykly

Bitcoin: štvorročné cykly. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Budúci bullrun bude najmenej ziskový

Graf nám jasne ukazuje ako bitcoin stráca dynamiku. Dúhový graf, ktorý spája dlhodobé maximá cyklov a miním už neplatí a posledný cyklus bol pre bitcoin jednoznačne najmenej ziskový. Tento trend ale platí od vzniku najväčšieho digitálneho aktíva. Preto môžeme dedukovať, že budúci cyklus bude opäť menej ziskový. To by znamenalo, že bitcoin neprekoná hladinu 300 000 dolárov.

Vráťme sa ale k pôvodnej otázke, kedy začne bitcoin dlhodobo rásť. Očakáva sa, že ďalší bullrun bude trvať minimálne 1 rok. Jeho počiatok má nastať medzi novembrovým minimom (15 500 dolárov) a súčasnou cenou (25 750 dolárov). Najbližšie mesiace sa budú pravdepodobne niesť v duchu konsolidácie, podobne ako v minulosti. Následne na prelome rokov môže dôjsť k otočeniu dlhodobého trendu. Ide však len o časový odhad.

Tí, ktorí investujú do bitcoinu dlhodobo, môžu využiť súčasné obdobie na dokupovanie. Naopak, krátkodobí investori sa môžu popáliť, keďže bitcoin dokáže zmeniť dlhodobý trend kedykoľvek. Stále však platí pravidlo, že obchodníci majú mať pripravené stratégie pre obidva scenáre, bez ohľadu na to, kam sa cena pohne.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin sa pripravuje na veľký pohyb ceny

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.