Bitcoin a dlhodobí držitelia. Zdroj: Shutterstock.com/Morrowind

Bitcoin sa nachádza v dlhodobej korekčnej štruktúre a medzitým volatilita za posledné mesiace zaznamenala rekordne nízke úrovne. Preto bude zaujímavé pozrieť sa na to, ako sú rozdelené mince podľa doby ich držania medzi jednotlivými skupinami investorov.

Ak sa pozrieme na graf nižšie, zistíme, že dlhodobí držitelia vlastnia viac ako 75 % celkovej ponuky BTC. CryptoQuant definuje skupiny dlhodobých držiteľov od doby držania mince 6 mesiacov a viac. Taký vysoký podiel ponuky Bitcoinu bol v rukách tejto skupiny investorov naposledy pred 7 rokmi v októbri 2015.

Dlhodobí držitelia a Bitcoin
Dlhodobí držitelia a Bitcoin. Zdroj: CryptoQuant

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin bude pokračovať v korekcii

Ak by sme analyzovali túto metriku podrobnejšie, zistili by sme, že tu fungujú isté závislosti. Nárast dlhodobých držiteľov je totižto typickým javom počas korekcií a vrcholí pri obrate trendu na rastúci. Ak je na trhu málo krátkodobých držiteľov, hovorí to o tom, že nie je dostatočný dopyt a aktivita v sieti. V tejto zóne prevláda pesimizmus a nerealizované straty. V súčasnosti je dokonca približne 50 % držiteľov BTC v strate.

Ak začne metrika dlhodobých držiteľov klesať, na scénu prichádzajú krátkodobí držitelia. Tí sú reprezentovaní buď novými hráčmi na trhu, alebo aj starými, ktorí presunuli svoje dlho držané mince. Všeobecne ide o bullish impulz.

Bitcoiny sa presúvajú z mladších rúk do tých skúsenejších, čo môže ešte istú dobu trvať. Keď ale tento proces skončí, Bitcoin môže začať novú fázu rastúceho cyklu. Dlhodobé držanie mince síce signalizuje, že investori nie sú ochotní predávať a uvedomujú si dlhodobú hodnotu kryptomeny, no na druhej strane na burzách chýba objem obchodovania, ktorý je nevyhnutný pre zmenu trendu.

Odliv z búrz je fenomén, ktorý pretrváva na trhu od marca 2020. Zdá sa, že všetky tieto ukazovatele naznačujú stále pretrvávajúcu možnosť pokračovania korekcie. Na druhej strane hodnoty sú také extrémne, že pravdepodobne Bitcoin nájde dno už do niekoľkých mesiacov.

Mohlo by ťa zaujímať: 5 rád, ako sa stať kryptomenovým milionárom

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance