KLAY a jeho raketový rast.
KLAY a jeho raketový rast. Zdroj: Shutterstock.com/LuckyN

Toto je kryptomena, ktorá dosiahla najväčšie zodnotenie spomedzi top 100 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie na stránke coinmarketcap. V čase písania článku sa nachádza na 60. mieste a dosiahla zisk až 135 % v najvyššom bode rastúceho trendu za jediný týždeň. Čo stojí za rastom tokenu KLAY?

Ako vidíme na grafe nižšie, cena KLAY vystrelila 22. októbra a v súčasnosti sa pohybuje o približne 110 % vyššie. Najvyšší bod tohto rastu dosiahol zhodnotenie až 135 %. Okrem toho bol rast podporený aj objemami a zdá sa, že nekončí. Napriek tomu je vysoko rizikové vstupovať do takto rozbehnutého trendu.

KLAY spotová cena
KLAY spotová cena. Zdroj: TradingView

Netreba ale zabúdať na fakt, že KLAY sa napriek nedávnemu rastu stále obchoduje o približne 90 % nižšie od svojho historického maxima, ktoré dosiahol v treťom kvartáli 2021. Napriek tomu objemy sú veľmi vysoké a v minulosti chýbali.

>>Chcem vyskúšať členstvo na 14 dní zadarmo!<<<

Prečo KLAY rastie?

Nedávno bol schválený návrh na zníženie blokových odmien, pre súčasnú situáciu na trhu, konkrétne z hodnoty 9,6 KLAY na 6,4 KLAY za blok. Novo emitované tokeny sa budú distribuovať v novom formáte, pričom 50 % z nich pôjde do GC (Governance Council), 40 % do Klaytn rastového fondu a 10 % do Klaytn rezervy. Zámerom návrhu bolo riešiť volatilitu, ktorá sa prejavuje aj na makroekonomickej úrovni.

„V dôsledku negatívnej situácie v globálnej ekonomike a kryptomenového trhu a zvýšeného obehu KLAY v ekosystéme Klaytn, zažíva cena tokenu dramatický pokles. Na situáciu musíme reagovať úpravou množstva emitovaného KLAY-u.

Klaytn navyše iniciuje spätný nákup tokenov, čo je ďalším katalyzátorom pozitívneho cenového vývoja. Tím uviedol, že na financovanie týchto nákupov budú použité rezervy stablecoinov projektu Klaytn. K nákupom dôjde prostredníctvom centralizovaných búrz, aby sa minimalizovala volatilita. Všetky odkúpené tokeny budú na záver spálené, a tým sa ich cena zvýši. Projekt ale neprezradil počet tokenov, ktoré plánuje nakúpiť.

Mohlo by ťa zaujímať: Nastal na grafe Bitcoinu bod zlomu? Začal už rast v rámci bear marketu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance