Ethereum má problém
Ethereum má problém. Zdroj: Shutterstock.com/WEIBEL Christophe

Ethereum má za sebou prechod na nový konsenzuálny mechanizmus Proof-of-stake. S touto aktualizáciou sa odhalila šokujúca informácia o tom, kto ovláda takmer polovicu všetkých uzlov Etherea.

Decentralizácia Etherea?

Iba 2 kryptomenové adresy ovládajú až 46 % všetkých uzlov siete po aktualizácii. Tento fakt, ktorý ako prvý zverejnil portál Santiment, negatívne zaskočil celú kryptomenovú komunitu. Prvá adresa ihneď pre prechode na nový konsenzus potvrdila približne 188 blokov, čo predstavuje až 29 % uzlov. Druhá adresa dokázala spracovať 105 blokov, čiže približne 17 %. Dve kryptomenové adresy sú tak v podstate lídrom spracovania transakcií a pridávania nových blokov.

Štatistika validátorov ETH
Štatistika validátorov ETH. Zdroj: CoinMarketCap

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Po tomto odhalení sa vynára veľké množstvo otázok. Aj keď sa nový konsenzus nachádza v počiatočnej fáze, dominancia dvoch adries je v totálnom rozpore s tým, čo sieť uvádza. Ide o absolútny odklon od decentralizácie.

Sklamaním je aj očakávaný rast natívneho tokenu ETH, ktorý zatiaľ nenaplnil svoj potenciál. Prechod na nový konsenzus bude s veľkou pravdepodobnosťou dlhodobou záležitosťou, takže je dôležité byť trpezlivý. Otázne je, ako komunita zareaguje z dlhodobého hľadiska na ohrozenie decentralizácie celého projektu.

Myslíte si aj vy, že ide o vážny problém?

Čítaj ďalej: Kiyosaki vyzýva investorov: „Nakúpte kryptomeny skôr, ako príde najväčší krach v dejinách ľudstva“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance