Bitcoin a jeho obrovský príliv.
Bitcoin a jeho obrovský príliv. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Tesne pred aktualizáciou The Merge zaznamenala metrika prílivu BTC na burzy vysokú hodnotu. Všeobecne to má pre cenu kryptomeny negatívny vplyv, ktorý sa môže prejaviť aj s časovým oneskorením. Čaká Bitcoin obdobie vysokej volatility?

Na grafe nižšie môžeme vidieť vysoký príliv na spotových burzách, ktorý bol zaznamenaný 14. septembra. Počet mincí, ktoré boli presunuté na burzy, dosiahol hodnotu až 236 105,75 BTC za 24 hodín. Väčšiu hodnotu metrika dosiahla naposledy 13. marca 2020, keď príliv prekonal 309 000 mincí za jediný deň.

Prílev na burzy
Prílev na burzy. Zdroj: Glassnode

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež – Mike McGlone z Bloombergu: „Bitcoin prekoná akcie a po oznámení recesie ako prvý zlomí klesajúci trend“

Bitcoin môže spadnúť na nové minimum

Čo motivuje investorov alebo ťažiarov presúvať mince na burzu? Väčšinou ide o zámer predaja kryptomeny alebo jej výmeny za inú. V oboch prípadoch to spôsobuje pokles ceny danej kryptomeny. Ďalšími dôvodmi môžu byť napríklad airdropy na burze alebo rôzne zvýhodnené akcie, čo ale predstavuje mizivé percento prílivu.

Zaujímavé je, že vysoký príliv nastal tesne pred aktualizáciou The Merge, ktorá prebehla 15. septembra, ako sme vás informovali. Ethereum reagovalo poklesom trhovej ceny, čo nie je žiadne prekvapenie, keďže väčšinou sa tesne pred podobnými udalosťami vyberajú zisky a aktualizácia The Merge už bola dávno zahrnutá v cene.

V konečnom dôsledku Bitcoin stále pokračuje v dlhodobej korekcii a nikto si nemôže byť istý, kde nastane absolútne minimum.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin na 40 000 dolárov? Analytik vysvetľuje, prečo sa to môže stať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance