Ďalší veľký problém? Výkonní riaditelia opúšťajú najväčšiu kryptomenovú burzu

Kategorie: Novinky
Binance opúšťajú manažéri
Binance opúšťajú manažéri. Zdroj: shutterstock.com/Iljanaresvara Studio/FOTOGRIN a StickPNG

Výkonní riaditelia zodpovední za operácie najväčšej kryptomenovej burzy na svete Binance vo východnej Európe a Rusku nedávno opustili spoločnosť. Podľa správy News Bitcoin burza zaznamenala vlnu odchodov vrcholových manažérov uprostred regulačného tlaku na kryptomenovom trhu.

Regionálny riaditeľ Gleb Kostarev pre východnú Európu, Spoločenstvo nezávislých štátov (SNŠ), Turecko, Austráliu a Nový Zéland oznámil, že opúšťa burzu Binance. Neuviedol však žiadne konkrétne dôvody na ukončenie po piatich rokoch vo výkone funkcie v spoločnosti. Burzu taktiež opustil generálny riaditeľ burzy pre Rusko a krajiny SNŠ Vladimír Smerkis.

K situácii sa vyjadril aj riaditeľ burzy Changpeng Zhao na sociálnej sieti X. Povedal, že niektorí členovia tímu dorastajú do väčších rolí, no niektorí mimo Binance. Okrem toho vyjadril podporu všetkým aj napriek tomu, že spoločnosť opúšťajú.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Binance čelí žalobe

Tieto odchody zo spoločnosti Binance prichádzajú bezprostredne po tom, čo burzu opustil aj generálny poradca Han Ng a hlavný strategický riaditeľ Patrick Hillmann. Tento trend môžeme chápať ako odpoveď na vyšetrovanie, ktorému čelí burza aj Changpeng Zhao zo strany Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC).

SEC vzniesla 13 obvinení proti subjektom kryptomenovej burzy a ich zakladateľovi Changpeng Zhaovi za prevádzkovanie neregistrovaných búrz a skresľovanie obchodných kontrol.

Ešte v júli CNBC informovala, že v spoločnosti prišlo o prácu až 3 000 ľudí, čo však hovorca Binance vyvrátil. Changpeng Zhao varoval verejnosť, že čísla, ktoré médiá zverejňujú sú úplne mimo a popri prepúšťaní spoločnosť aj prijíma nových zamestnancov. Naopak, vyjadril záujem o nové talenty, čím chce zabezpečiť dostatočne silné zázemie pre ďalší rastúci cyklus kryptomien.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Binance ostáva bezkonkurenčnou jednotkou

Binance je dodnes najväčšou kryptomenovou spoločnosťou na svete. Jej obchodná platforma podľa rebríčka CoinMarketCap disponuje najväčšou likviditou a v čase písania článku dosahuje denný objem obchodu až 3,4 miliardy dolárov. Pre porovnanie, druhá najväčšia burza Coinbase disponuje objemom iba 553 miliónov dolárov.

V auguste sa Changpeng Zhao verejne pochválil, že burza dosiahla 150 miliónov registrovaných používateľov. Presne pred rokom burza oznámila, že počet registrovaných používateľov prekonal 120 miliónov, čo znamená, že počas jediného roka ich pribudlo ďalších 30 miliónov.

Mohlo by ťa zaujímať: Burza Binance vydala dôležité oznámenie