Burza Binance vydala dôležité oznámenie

Novinky Binance vydala dôležité oznámenie
Binance vydala dôležité oznámenie. Zdroj: shutterstock.com/Nadezda Murmakova a StickPNG
BITmarkets BITmarkets

Najväčšia kryptomenová burza na svete Binance sa rozhodla, že v roku 2024 stopne podporu pre svoj stablecoin BUSD. Služby spojené s týmto stablecoinom sa ukončia do konca februára 2024, kým ich emitent Paxos nedokončí akvizíciu, uvádza správa BSC News. Burza prostredníctvom svojej aplikácie informuje svojich používateľov o tejto zmene.

Binance ukončuje podporu BUSD

Binance USD (BUSD) je v súčasnosti 4. najväčší stablecoin na svete hneď po USDT, USDC a DAI. Podľa rebríčku CoinMarketCap dosahuje trhovú kapitalizáciu v čase písania článku až 3 miliardy dolárov. Zároveň ide o 23. najväčšiu kryptomenu na svete. Burza Binance však čelí v posledných mesiacoch silnému regulačnému tlaku.

Už vo februári tohto roku Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) podnikla právne kroky proti spoločnosti Paxos Trust Company, ktorá emituje BUSD. SEC tvrdí, že minca je neregistrovaný cenný papier. Paxos následne oznámil, že od 21. februára 2024 prestane stablecoin BUSD vydávať. Šéf burzy Changpeng Zhao následne varoval verejnosť pred dosahmi v prípade, že stablecoin BUSD uznajú ako cenný papier.

Binance stopne podporu pre BUSD

Binance stopne podporu pre BUSD. Zdroj: Aplikácia Binance

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Regulačný tlak sa stupňuje

Stablecoiny sú neregulovaný trh, ktorý bude podliehať v budúcnosti čoraz väčšiemu tlaku. Predseda SEC-u Gary Gensler dokonca začiatkom mesiaca povedal, že kryptomenové spoločnosti budú čeliť prísnym auditom.

Podobný postoj zaujala aj skupina krajín G20, ktorá predstavila navrhované usmernenia pre globálnu regulačnú štruktúru. Rada pre finančnú stabilitu (FSB) skupiny G20 poskytla 9 odporúčaní zameraných na kryptomenový trh pre orgány, ktoré stanovujú normy v jednotlivých štátoch.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Binance čelí súdnemu sporu

Burza Binance už v súčasnosti čelí obžalobe zo strany SEC-u. SEC vzniesla 13 obvinení proti subjektom kryptomenovej burzy a ich zakladateľovi Changpeng Zhaovi za prevádzkovanie neregistrovaných búrz a skresľovanie obchodných kontrol. Bezprostredne po obžalovaní burza reagovala oficiálnym vyjadrením, v ktorom uviedla, že je sklamaná týmto rozhodnutím viesť súdny spor namiesto spolupráce.

Ak nakoniec súdny spor skončí v neprospech kryptomenovej burzy Binance, pôjde bez pochyby o jednu z najväčších rán pre kryptomenový trh.

Mohlo by ťa zaujímať: Gigant Paypal oznámil vznik vlastného stablecoinu

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: BSCTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.