Cosmos vypadol z vlajky. Zdroj: Shutterstock.com/Ivan Babydov

Cosmos nedávno vypadol z rastúcej vlajky, no napriek tomu sa dokázal odraziť hneď od prvej hladiny supportnej zóny. Cena tak stále nevytvorila klesajúce krátkodobé minimum a zdá sa, že trend ostáva nezmenený v čase písania článku. Poďme sa pozrieť na hlavné úrovne supportu a rezistencie a na súčasný trend.

ATOM ako jedna z mála kryptomien s vysokou kapitalizáciou posledné obdobie zaznamenal rýchly rast. Súčasný trend je skôr sideway, pretože cena vytvorila dvojitý vrchol na rezistencii 44,00 $ a dvojité dno na supporte 34,50 $. V tejto situácii je teda dôležité udržať support, aby sa trend neotočil na korekciu.

Cosmos vypadol z vlajky
Cosmos vypadol z vlajky. Zdroj: TradingView

V našej VIP skupine každý deň obchodujeme a analyzujeme 50 párov na rôzne kryptomeny, forex a indexy. Pridaj sa do našej živej komunity a získaj bezkonkurenčný náhľad do trhových analýz, vďaka ktorým budeš mať prehľad o všetkom, čo sa deje na trhu. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Prečítaj si tiež – Bitcoin analýza – cena testuje silný support 41 000 $. Čo ak ho neudrží?

Cosmos v sideway štruktúre

Support, ktorý spomíname, je dlhodobejší a významný. Predstavuje totižto dlhodobý kľúčový point of control a cena túto hladinu viackrát rešpektovala. Pozitívom je tiež to, že objemy neutíchajú a majú skôr rastúcu tendenciu. V hre je však aj rešpektovanie predošlého supportu vlajky ako novej rezistencie.

Táto rezistencia by mohla vzniknúť aj z dôvodu, že sa tu nachádza MA21. Očakávať preto treba aj scenár, keď cena neudrží spomínaný support a vstúpime do korekcie. Ďalším supportom je potom hladina 32,00 $. Z dlhodobého hľadiska však cena stále dosahuje vyššie minimá aj maximá a trend je bez zmeny.

Mohlo by ťa zaujímať – Chainlink analýza – rast 40 % iba za týždeň napriek korekcii trhu