Ukradnuté NEM tokeny sa už nesledujú – hackerský účet je prázdny

Novinky Ukradnuté NEM tokeny sa už nesledujú.
Ukradnuté NEM tokeny sa už nesledujú. Zdroj: shutterstock.com/SatheeshSankaran
BitmarketsWallstreetpepe ICO mobil baner

Už sú to dva mesiace od veľkého útoku na Coincheck. Všetky mince NEM (XEM) ukradnuté z najväčšej japonskej burzy už nie sú na účtoch hackerov, uviedol 22. marca japonský server NHK World.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Michal.

Najväčší útok v histórií

Dňa 26. januára ukradli hackeri z najväčšej japonskej kryptoburzy 530 miliónov USD v kryptomene NEM. Do 1. februára sa podarilo platforme NEM, ktorá má sídlo v Singapure, vypátrať ukradnuté peniaze. Tie však boli rozoslané na rôzne adresy a tak sa nepodarilo odhaliť fyzickú polohu útočníkov.

Mesiac po útoku boli odcudzené mince nájdené na kryptozmenárňach v Kanade i Japonsku.

Až v nedeľu 18. marca prestala NEM platforma ukradnuté mince sledovať. Odborníci tvrdia, že dva mesiace po útoku to už nie je možné. Záznamy o transakciách z účtu hackerov naviac ukazujú, že na účtoch nezostal ani cent.

Podľa každoročnej správy japonskej štátnej polície bolo v roku 2017 stratených v prepočte 6,2 miliónov dolárov v kryptomenách. Januárový hack za 530 miliónov dolárov sa tam samozrejme nezahrňuje. Ako reakcia na tento útok prestala zmenáreň Coincheck prijímať tri digitálne meny poskytujúce extra súkromie. Jedná sa o Monero, Dash a ZCash.

Záver

Začiatkom marca zahájila Coincheck proces refundácie poškodených užívateľov. Za jednu mincu dostanú 88,5 japonského Jenu, čo je 0,83 USD. Pokiaľ ide o celkovú hodnotu odcudzenej čiastky, tak Coincheck nesie pochybný titul „obeť najväčšieho kryptohacku v histórií”.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Catslap PC banertxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.