[Analýza] Bitcoin, Ethereum, Ripple - prichádza koniec downtrendu?
[Analýza] Bitcoin, Ethereum, Ripple - prichádza koniec downtrendu? Zdroj: shutterstock.com/TakoyakiTech

Čoskoro za sebou budeme mať prvý kvartál 2018 a je načase zhodnotiť, ako sa nám dosiaľ darí. Na prvý pohľad možno situácia vyzerá beznádejne, no skutočnosť je, ako vždy, oveľa zložitejšia. Kapitalizácia trhu už nejaký čas stagnuje a kryptomeny začínajú vykazovať známky rastu. 

Disclaimer: Pri písaní tohto článku sme použili analýzy z našej novej stránky trading11.com. Ak máte záujem o profesionálne analýzy kryptomien, prihláste sa na odber notifikácií (návod nájdete tu). Tento text nemožno považovať za finančné poradenstvo. Každý je sám zodpovedný za svoje obchody.

Ako je na tom Bitcoin?

Bitcoin sa momentálne nachádza v zaujímavej situácii. Napriek očakávaniam sa vydal presne opačným smerom a momentálne posiluje. V posledných dňoch koketuje s cenou 9000$. Nad ňou však nájdeme rezistancie (9100$ a 9400$) a trhu sa nad ne moc nechce.

Faktom je, že podľa technickej analýzy sme ešte stále v downtrende. To znamená, že graf vykresľuje sériu stále nižších lokálnych maxím a miním. Pokles na hodnotu 6000$ je ešte stále v hre, i keď každým dňom sa zdá menej a menej pravdepodobný.

Downtrend však dosiaľ prelomený nebol. Mali by sme si teda pri nákupoch dávať pozor. Kurz sa môže kedykoľvek zvrátiť.

Situácia je veľmi dobre popísaná v tejto analýze:

24.03.18 Technická analýza BTC/USD – Dolů se tomu vážně nechce, od IX..

Ethereum v zovretí trhu

Druhá najväčšia kryptomena sa už niekoľko týždňov pohybuje v rozmedzí 450 – 680$. V okolí týchto hodnôt sa totiž nachádza silný support/rezistancia a trh zatiaľ nebol schopný spraviť rozhodujúci prechod cez jednu z týchto úrovní. Momentálne sme niekde v strede a vyzerá to veľmi nerozhodne.

V prípade, že by sme prerazili cez support, môže cena jedného coinu klesnúť až pod 300$. Ether je však silne naviazaný na Bitcoin a ak zavelí UP, tak sa určite vyšplhá k rezistancií.

Ďalšie informácie o situácii, v ktorej sa Ethereum nachádza, nájdete tu:

21.03.2018 Analýza , souhrn výsledků vs. předchozí predikce

Ripple stále na vážkach

Ripple v poslednej dobe prešľapuje na mieste. Graf nám vykreslil formáciu Head and Shoulders, ktorá signalizuje rast, no tento token sa moc k rastu nemá. Najdôležitejší je momentálne návrat k neckline – 0,715 $. Tento pohyb by mal nasledovať ďalší postup až k hodnotám v okolí 1 $.

Ripple treba sledovať. Vstup je teraz pomerne riskantný, keďže celý trh je stále v downtrende a akýkoľvek pohyb smerom hore je iba korekciou.

Pre viac informácií si môžete pozrieť analýzu XRP/USD:

24.03.18  Technická analýza XRP/USD – Ripple přešlapuje na místě

Ďalšie altcoiny

Na trading11.com sa zameriavame aj na ďalšie altcoiny. Sledujeme Litecoin, Monero, Zcash, nedávno sme vydali varovanie pred kúpou kryptomeny Cardano… Analýzy na trading11.com robia profesionáli a poskytujeme ich zdarma každému fanúšikovi kryptomien.

Ak máte záujem o obchodovanie, pripravili sme pre vás obrovské množstvo článkov o tradingu. Zoznámite sa tam s rôznymi obchodnými stratégiami, formáciami na sviečkovom grafe a indikátormi. Celý projekt poriadne funguje necelé dva týždne a budeme radi, ak si pozriete, čo sa nám za ten čas podarilo vykúzliť.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance