Popredná americká krypto burza čelí vážnej žalobe zo strany fanúšika Dogecoinu za údajne zavádzajúcu reklamnú kampaň na lotériu. Hromadná žaloba viacerých oklamaných používateľov burzy Coinbase požaduje náhradu škody vo výške 5 miliónov USD.

Zavádzajúca kampaň od Coinbase?

Za touto hromadnou sťažnosťou stojí David Suski, ktorý uviedol, že bol vyslovene vtiahnutý do omylu, keď vymenil svoje tokeny DOGE v hodnote 100 USD za ponuku na vstup do lotérie v hodnote 1,2 milióna USD. Burza Coinbase prišla s kampaňou s názvom „Trade DOGE win DOGE“, ktorá bola oficiálne spustená v júni, krátko po tom, ako bol Dogecoin zalistovaný na Coinbase. V dokumente, ktorý obdržal súd, sa uvádza, že používatelia boli oklamaní a prinútení k obchodovaniu Dogecoinu. Burza preukázateľne nezverejnila postup účasti v súťaži bez toho, aby traderi museli obchodovať DOGE.

Prečítajte si tiež nedávne vyjadrenie zakladateľa Coinbase, o ktorom sme vás informovali v našom článku: CEO burzy Coinbase reaguje na útoky zakladateľa Dogecoinu proti kryptomenám

Žalobca ďalej tvrdí, že kampaň bola zámerne navrhnutá tak, aby sa zatajila časť, v ktorej sú uvedené požiadavky na bezplatný vstup, aby používatelia zvýšili likviditu Dogecoinu.

Lotéria na burze Coinbase. Zdroj: Coinbase
Lotéria Trade DOGE, win DOGE. Zdroj: Google

„Žalobca videl pravidlá a podrobnosti lotérie až po tom, ako odovzdal peniaze spoločnosti Coinbase. Je to z toho dôvodu, že reklama o lotérií bola úmyselne navrhnutá tak, aby zmiatla a oklamala účastníkov lotérie. Tí boli ovplyvnení podvodnou reklamou a verili, že sú povinní obchodovať DOGE na Coinbase, aby sa mohli zapojiť do Sweepstakes. Oficiálne pravidlá a podrobnosti, ktoré sa užívateľom zjavili po zaplatení však tvrdili opak.“

StormGain
Informácie o lotérií. Zdroj: Coinbase
Informácie o lotérii. Zdroj: Google

Môže vás zaujímať: Ostrá kritika kryptomien od zakladateľa DOGE – “Je to technológia ovládaná kartelom bohatých osobností”

Podľa pravidiel a predpisov, ktoré platia v USA, sú všetky legitímne lotérie bezplatné a náhodné a je nezákonné vyžadovať od účastníkov, aby si zaplatili za účasť a tým sa zvýši ich šanca na výhru.

Spojenie burzy a Dogecoinu teda nemá veľmi pozitívny začiatok. Od momentu zalistovania na burzu totiž DOGE stratil viac ako polovicu svojej hodnoty.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.