Bitcoin na 250 000
Bitcoin na 250 000. Zdroj: Shutterstock.com/Jester-Flim a Shutterstock.com/SPF

Na odhadovanie vývoja ceny Bitcoinu existuje mnoho metrík a dlhodobých grafov. V dnešnom článku sa pozrieme na extréme optimistickú predpoveď podľa najnovšej správy NewsBTC. Dokáže Bitcoin dosiahnuť takýto šialený rast?

Niektorí experti sú takí optimistickí, že veria v nové historické maximum už v prvej polovici roku 2023. Dnes sa ale pozrieme na predpoveď Tima Drapera, ktorý očakáva, že Bitcoin dosiahne rast 1 400 % a prekoná do 6 mesiacov hranicu 250 000 dolárov. Rast by mal byť podporený predovšetkým aj zlepšujúcimi sa makroekonomickými podmienkami. V skutočnosti ale rok 2023 prinesie vážne výzvy, ktorým budú musieť čeliť všetky aktíva, tak ako sme vás informovali už skôr.

Ako ďalší dôvod rastu má byť blížiaci sa halving, ktorý je naplánovaný na apríl 2024. Halvingový cyklus podľa našej analýzy má stále priestor na potvrdenie minima a aj keby sa cena začala spamätávať až v druhej polovici toto roku, cyklus by nebol porušený. Každý rastúci aj klesajúci trend bol totižto v minulosti odlišný.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin stále neporušil halvingový cyklus

Ako vidíme na grafe nižšie, podľa údajov z TradingView sa bitcoinový index BLX nachádza na cene 16 672 dolárov v čase písania článku. Žltými vertikálnymi čiarami sú znázornené halvingy, pričom do toho ďalšieho je stále dostatok času.

Bitcoin: index BLX
Bitcoin: index BLX. Zdroj: TradingView

To znamená, že Bitcoin by dokonca mohol ešte pokračovať v korekcii a klesnúť na nižšie cenové úrovne, a napriek tomu by halvingový cyklus bol zachovaný. V minulosti cena rástla už viac ako 500 dní pred halvingom, čo sa pravdepodobne tento cyklus nepotvrdí, keďže volatilita z dlhodobého hľadiska klesá a percentuálne zmeny tiež.

Predošlé cykly by sme mali brať do úvahy iba ako doplnok k predpovedaniu budúceho cenového vývoja. Ak by sa predpoveď Tima Drapera naplnila, halvingové cykly by boli porušené z časového hľadiska, keďže by k exponenciálnemu rastu došlo pred halvingom.

Prečítaj si tiež: Čaká nás najdlhšie obdobie poklesov na trhu s kryptomenami? Táto správa vás nepoteší