Čo nám o Bitcoine prezrádza logaritmický graf a prečo ho teraz treba používať

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Trh s kryptomenami sa v októbri 2020 prehupol do fázy parabolického rastu. To znamená, že v rovnakom časovom období robí približne rovnaké percentá, vďaka čomu na klasickom dolárovom grafe vzniká exponenciálna krivka.

Klasický vs. logaritmický graf

Analyzovať takúto krivku je veľmi neprehľadné a nepresné. Veď posúďte sami. Čo by ste robili s týmto?

Bitocin klasický graf
Bitocin klasický graf

Exponenciálne aktíva možno oveľa lepšie sledovať na grafe logaritmickom, ktorý znázorňuje percentuálne stúpanie. Zn. rast z 10 na 20 tisíc dolárov na ňom vyzerá rovnako, ako rast z 30 na 60 tisíc:

Bitcoin logaritmický graf
Bitcoin logaritmický graf

Môže vás zaujímať: Chcete zarobiť počas krízy? Nebuďte ovce! – Tu je 5 rád, ako zbohatnúť

Ako sa pozerať na logaritmický graf?

Konkrétne teraz nám logaritmický graf ukazuje niečo, čo na tom klasickom ešte nevidno. Rast tejto kryptomeny sa za posledný mesiac významne spomalil a graf pretol rastúcu trendovú líniu, nad ktorou sa držal od novembra 2020. Z toho je jasné, že Bitcoinu už dochádza dych a pokiaľ sa neobjaví nejaký šialene silný pozitívny fundament, Bitcoin bude rásť pomalšie.

Pokles pod takúto trendovú líniu však nie je bearish signál. Iba nám signalizuje, že trh už nedokáže stúpať rovnakým tempom, ako doteraz. Predsa len, kapitalizácia Bitcoinu prekonala bilión dolárov a s každým percentom lietajú desiatky miliárd dolárov.

Ostatne, zvoľňovanie tempa stúpania ceny Bitcoinu pozorujeme už roky. Na burze Bitstamp máme dáta od roku 2012.

9 rokov Bitcoinu na log grafe
9 rokov Bitcoinu na log grafe

Chcete nakúpiť či predať Bitcoin alebo iné kryptomeny? Nájdite si kvalitnú, overenú a bezpečnú zmenáreň, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame využiť burzu Binance, kde nájdete široký výber coinov. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Predikcie z daily log grafu

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Postačí pospájať všetky významné minimá a maximá a krásne vidíme, že rast Bitcoinu je stále pomalší. Rovnaké správanie nájdeme aj na nižších timeframoch. Ak sa pozrieme na graf z posledných mesiacov, aj tu môžeme nakresliť podobné čiary.

Bitcoin predikcia log graf
Bitcoin predikcia log graf

A dokonca nám z nich vychádza aj celkom zaujímavá predikcia. Ak Bitcoin bude pokračovať v rastovom tempe, ktoré nastolil v marci, do leta dosiahne cenu 80 000 dolárov. To mimochodom krásne koreluje s pondelkovou predikciou od Bloombergu.

Logaritmický graf mimochodom taktiež ukazuje, že Bitcoin by už nemal klesnúť pod 55 000 dolárov. To znamená, že v najbližších dňoch by malo dôjsť k ďalšiemu pokusu o prerazenie hladiny 60 000 dolárov.

Chcete vedieť viac a denne dostávať kvalitné analýzy Bitcoinu, ďalších zaujímavých kryptomien, pravidelné streamy a k tomu signály na nákup a predaj coinov na burze? Využite naše veľkonočné zľavy a získajte VIP či signálne členstvo za polovičnú cenu.

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre