Mineri prestávajú predávať BTC, čakajú ďalší rast – Tok nových mincí klesol o 40%

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

BTC mineri odkladajú svoje mince za vyššie ceny. Od polovice marca klesli priame prevody od ťažiarov na burzy takmer o 40%.

Údaje od poskytovateľa analytiky on-chain Glassnode ukazujú, že minerské zostatky Bitcoinov sa zvyšovali od konca marca. Po výrazných odlevoch v priebehu januára sa neustále znižoval predaj minerov vo februári a začiatkom marca.

CTO Glassnode Rafael Schultze-Kraft dáva do popredia niekoľko metrík poukazujúcich na nedávnu akumuláciu minerov – vrátane tokov z adries minerov a nevyčerpanej ponuky BTC.

Údaje spoločnosti Glassnode ukazujú, že nevyčerpaná ponuka BTC, ktorá sa nikdy nepreniesla od minerov, začala stúpať po prudkom poklese v januári, keď sa z minerských adries premiestnilo 15 000 predtým spiacich mincí.

BTC nevyčerpaná ponuka. Zdroj: Glassnode
BTC nevyčerpaná ponuka. Zdroj: Glassnode

Od februára bolo do nevyčerpanej ponuky Bitcoinu pridaných zhruba 5 000 novo vyťažených Bitcoinov.

Čítajte tiež – Chcete zarobiť počas krízy? Nebuďte ovce! – Tu je 5 rád, ako zbohatnúť

Prestali mineri presúvať BTC na burzy?

Priame prevody z minerských peňaženiek na burzy tiež v posledných týždňoch podstatne poklesli. Spadli z 30-denného kĺzavého priemeru takmer 450 BTC v polovici marca na 275 BTC dnes.

BTC prevody z minerských peňaženiek na burzy, 30-dňový kĺzavý priemer. Zdroj: Glassnode
BTC prevody z minerských peňaženiek na burzy, 30-dňový kĺzavý priemer. Zdroj: Glassnode

Je potrebné si všimnúť aj nové historické maximum pre dennú hashovaciu rýchlosť 178 exahashov za sekundu zo 6. apríla. Zabúdať netreba ani na nové rekordné maximá pre obťiažnosť ťažby Bitcoinu.

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Prečo sa tak mineri správajú? Mineri totižto nemajú takmer žiadne stimuly, aby boli motivovaní inkasovať práve teraz. Predaj alebo kapitulácia tak nie sú v dohľade.

Zjavnú prosperitu bitcoinových ťažiarov možno pozorovať na podiele výkonnosti severoamerických ťažobných spoločností kótovaných na burze. Nedávna analýza zistila, že akcie štyroch najväčších verejne obchodovaných bitcoinových ťažobných spoločností získali za 12 mesiacov 5 000%, zatiaľ čo spotové ceny Bitcoinu stúpli o 900 % za rovnaké obdobie.

Chcete si zlepšiť vaše zisky na burze? Využite veľkonočné zľavy a získajte prístup k našim VIP analýzam, signálom a kurzom za polovičné ceny.

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre