Umelá inteligencia napísala vlastný whitepaper

Novinky Umelá inteligencia znovu prekvapila
Umelá inteligencia znovu prekvapila. Zdroj: shutterstock.com/Deemerwha studio
Anycoin pc bannerAnycoin mobil banner

Blockchain a AI (Artificial Inteligence) sú stále viac a viac v kurze. Prepojenie týchto dvoch buzzwords (populárnych výrazov, ktoré sú v kurze), tak začína byť takisto oveľa viac in. A práve o spojenie kryptomien a umelej inteligencie sa pokúsil aj Clay Space. Tento človek bol na čele výskumu, počas ktorého mala umelá inteligencia napísať svoj vlastný whitepaper. Myslíte, že sa mu takýto pokus vydaril?

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

Whitepaper na úrovni

Clay Space, zakladateľ spoločnosti Blockchain Media a výskumník zaoberajúci sa kryptomenami a blockchainom, sa rozhodol zaujať pomerne zaujímavý postoj ku AI a kryptomenám. Naprogramoval svoju vlastnú umelú inteligenciu tak, aby vytvorila svoj vlastný whitepaper pre nové ICO. Pomôcť jej malo 100 rôznych ICO whitepaperov, ktoré si daná AI „prečítala”.

Táto umelá inteligencia nemala predtým žiadne „skúsenosti” ani žiadne informácie o tom, ako sa také ICO píše a čo by malo obsahovať. Po prečítaní si desiatok rôznych ICO bola umelá inteligencia pripravená napísať svoj vlastný whitepaper. Výsledok bol pomerne ohromujúci. Whitepaper mal veľmi podobnú štruktúru ako takmer väčšina skutočných whitepaperov.

Štruktúra whitepaperu

Na prvý pohľad je štruktúra tohto whitepaperu úplne jednoduchá a očividná, avšak je potrebné dodať, že zahŕňa všetko podstatné:

  1. Úvod
  2. Problém
  3. Využitie tokenov
  4. ICO fáza
  5. Využitie financií z ICO
  6. Tím

Veľmi zaujímavé bolo pritom vysvetlenie jednotlivých bodov. Niektoré z nich vyšli lepšie, iné horšie. Umelá inteligencia si však v treťom bode nedala úplne záležať na tom, aké využitie tokenov uvedie. Vo whitepaperi bolo napísané využitie blockchainu. To však bolo iba veľmi jednoduché spísanie všetkého, čo o blockchaine vieme: decentralizácia, nezameniteľnosť, DAO, konsenzus a akékoľvek buzzword spojené s blockchainom, ktoré vám napadne.

Štvrtá časť sa zameriavala na celú ICO fázu a na to, ako by takáto fáza mala prebiehať. Dokonca, niektoré úseky z tejto časti boli tak identicky a dôveryhodne napísané, že ak by ste ich zamenili za úseky z iných whitepaperov, pravdepodobne by si to všimla iba hŕstka investorov.

S ďalšou časťou to už ale bolo veľmi veselé. Umelá inteligencia rozdelila financie získané z ICO do dvoch častí. 80% zo všetkých vyzbieraných financií by malo putovať na vývoj projektu. Zvyšných 20% by išlo na podporu trhu a obchodovania. Na tom by nebolo nič zvláštne, keďže takáto schéma prerozdelenia financií nie je až tak nezvyčajná. Problém bol v tom, že sa v tejto časti nachádzali rôzne gramatické chyby a nepresnosti (kedže je to umelá inteligencia, možno by sme jej to odpustili).

V poslednej časti, ktorá opisuje tím, umelá inteligencia nešetrila pozitívnymi ohlasmi na projekt. Tím mal mať údajne až 40 rokov skúseností s blockchain technológiou (trošku veľa, ale nevadí). Ako bolo spomenuté v samotnom whitepaperi, sám Vitalik Buterin by mal byť poradcom pre daný projekt, čo sú tiež pomerne smelé ambície.

Priveľa podobností medzi whitepapermi

Ak by bolo chýb v danom whitepaperi aj tisíc, jednu vec tento výskum jednoznačne ukázal. Tou je fakt, že väčšina whitepaperov sa na seba podobá až tak, že umelá inteligencia vie nájsť podobnosti a opakujúce sa myšlienky a modely. Na základe týchto podobností sa dokonca dal zostaviť whitepaper, ktorý je až šokujúco podobný väčšine whitepaperov, ktoré sa v kryptosvete v dnešnej dobe nachádzajú.

Záver

Chýbajúca kreativita je veľkým problémom pre väčšinu whitepaperov. Podobajú sa na seba až priveľmi. Všimol si to aj Clay Space a ním naprogramovaná umelá inteligencia sa postarala o zvyšok. Vytvorila whitepaper, ktorý by sa v niektorých miestach možno ani nedal odlíšiť od reálnych whitepaperov.

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
ccn.com

txbtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.