Chiliz (CHZ) vyrástol na 80%!
Chiliz (CHZ) vyrástol na 80%! ,zdroj: www.shutterstock.com/VladimirKazakov

Zaujímavý kryptomenový projekt pod názvom Chiliz zadefinoval nový trend na trhu digitálnych tokenov pre športových fanúšikov so svojou platformou Socios.com. Tento týždeň dokonca podpísali zmluvu s futbalovou legendou Lionelom Messim. Zmluvy majú ale aj s futbalovými tímami ako FC Barcelona, Paris Saint-Germain či Juventus. Prečo je ale tento token taký populárny vo svete kryptomien, ktorý by podľa všetkého mal byť „ďaleko“ od sveta športu?

CHZ bude expandovať!

Developeri tohto startupu povedali, že projekt má väčšie ambície než len vytvárať „fan tokeny“ pre svojich fanúšikov. Práve preto Chiliz začal vyvíjať blockchain druhej generácie, ktorý umožní športovým značkám vytvárať rôzne druhy potenciálnych web 3.0 aplikácií popri platforme Socios. Ide od NFT, virtuálne hry, DeFi a pod.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin analýza – rast skončil a cena padá, toto je najbližšia supportná oblasť

Tím v marci oznámil spustenie prvej testovacej siete pod názvom „Scoville“ pre Chiliz Chain 2.0 ešte pred plánovaným zavedením mainnetu v roku 2022. Vďaka Chiliz Chain 2.0 sa firma posunie od svojho súčasného blockchainu, ktorý beží na Ethereu, na úplne nový, ktorý je postavený na Binance Smart Chain.

Predstaviteľ Max Rabinovič pre portál Decrypt povedal, že Chiliz mal vždy v pláne expandovať z pôvodného zamerania sa na token pre fanúšikov do širšieho ekosystému kryptomien. Socios.com bol podľa jeho slov len prvý počiatočný produkt.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Podľa hlavného technického riaditeľa, na Socios existuje 1,5 milióna kryptopeňaženiek, kde fanúšikovia „hodlujú“ svoje tokeny. Tieto fan tokeny ponúkajú športovým tímom nový spôsob, ako sa spojiť so svojimi priaznivcami. Môžu totižto držiteľom poskytnúť výhody, ako je napríklad možnosť hlasovať o určitých tímových rozhodnutiach, exkluzívnych udalostiach, rôznych odmenách a pod.

Novodobý ekosystém týchto tokenov mesačne generuje miliardy dolárov. Len za posledný mesiac sa obchodovalo viac ako 3 miliardy dolárov. Pripomíname, že tento rok sa odohrajú majstrovstvá sveta vo futbale, preto objem obchodovania s týmto aktívom môže ešte značne narásť. Najväčší kótovaný token je v súčasnosti token anglického giganta Manchester City FC (CITY). Token má podľa CoinMarketCap trhovú kapitalizáciu viac ako 58 miliónov USD. Kúpiť ho je možné aj na kryptoburze Binance.

Chiliz testnet je spustený

Nedávne spustenie testovacej siete Scoville je prvým krokom k zavedeniu Chiliz Chain 2.0. Developeri odhadujú, že približne za 6 mesiacov bude spustený mainnet.

Max Rabinovič ešte povedal, ako je nadšený z toho, že vidí subjekty, ktoré prejavujú záujem stavať na Chiliz Chaine 2.0.

Vízia tímu je nasledovná:

„Chceme z toho urobiť likvidný a aktívny reťazec a mať na ňom tisícky ľudí, ktorí sa na ňom budú rozvíjať v priestoroch hudby, filmu, športu atď.“

CHZ sa momentálne obchoduje za 0,2740 USD. Svoj tohtoročný vrchol token dosiahol po 80 % náraste na úrovni 0,33 USD. Svoj ATH uvidelo toto aktívum v máji minulého roku, keď dosiahol cenu 0,94 dolárov. Po menšom prepade je toto aktívum na 67. mieste v rebríčku a jeho trhová kapitalizácia sa pohybuje okolo 1,6 miliárdy dolárov.

Čítaj ďalej: „Bitcoin je na prahu veľkej býčej vlny z roku 2011“ – tvrdí populárny analytik PlanB

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre