Bitcoin naďalej koreluje s S&P 500
Bitcoin naďalej koreluje s S&P 500. Zdroj: Shutterstock, g0d4ather

Binance

Bitcoin má za sebou prvý štvrťrok 2022, ktorý zakončil s miernou stratou, no aj tak sa dá s určitosťou povedať, že bol úspešný. Korelácia medzi trhom S&P 500 a BTC je však stále prítomná.

Bitcoin a korelácia s indexom S&P 500

Trh S&P 500 zakončil prvý štvrťrok so stratou 5,5 % a Bitcoin nebol od tejto hodnoty vôbec ďaleko. Korelácia medzi týmto trhom a najväčšou kryptomenou z hľadiska trhovej kapitalizácie je silnejšia ako kedykoľvek predtým.

Korelácia BTC a S&P 500
Korelácia BTC a S&P 500. Zdroj: Coindesk

Bitcoin dokázal uzavrieť štvrťročné obdobie s miernou stratou, a to približne 2 %. V prípade už spomínanej korelácie hovoríme o hodnote 0,9. Čiže ide o výraznú koreláciu. V prípade, že by sa táto hodnota rovnala 1, išlo by dokonalú koreláciu. Hodnota 1 zase predstavuje dokonalú inverziu.

Prečítaj si tiež: Oznámi Apple na víkendovej konferencii vstup do sveta kryptomien? Ak áno, trh môže explodovať

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

V čase písania tohto článku sa BTC obchodoval na úrovni 46 535 USD. Stále je veľmi dôležitá úroveň 48 000 USD. Ak BTC dokáže túto úroveň zdolať, je možný nárast na nové ATH.

Ak sa vrátime ku korelácii medzi indexmi a Bitcoinom, zdá sa, že ide o cyklický priebeh. Takže pokles najväčšej kryptomeny bude s veľkou pravdepodobnosťou predbiehať straty akciových trhov. A ten istý prípad by mal nastať aj v prípade zotavenia. Aj napriek veľmi zlému začiatku roka v prípade BTC, dokázal v priebehu marca získať až 10 % profit, čím prekonal aj americké akcie.

Veľmi dôležité bude, ako sa vyvinie situácia na Ukrajine a či bude vojnový konflikt pretrvávať aj naďalej. Viacero faktorov nahráva pokračovaniu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre