Chceš zarobiť na kryptomenách? Týchto rád by si sa mal držať

Plus Návod, ako zarobiť na kryptomenách
Návod, ako zarobiť na kryptomenách. Zdroj: shutterstock.com/New Africa/Tarasenko Andrey
BITmarkets BITmarkets

Kryptomeny ako bitcoin, ethereum a mnoho ďalších sa stali stredobodom pozornosti finančného sveta. Ich rast a popularita prilákali množstvo investorov a obchodníkov, ktorí sa snažia profitovať z ich výkyvov a potenciálneho rastu. Ak ste medzi tými, ktorí chcú zarobiť na kryptomenách, je dôležité mať na pamäti, že to nie je bez rizika. Pozrieme sa na niekoľko rád a tipov, ktoré vám môžu pomôcť začať a minimalizovať riziko.

Vzdelávajte sa

Predtým, než začnete investovať do kryptomien, je dôležité sa oboznámiť s touto oblasťou. Pochopenie základných princípov blockchainu a kryptomien je kľúčom k informovaným investičným rozhodnutiam. Existuje mnoho zdrojov na internete ako sú videá, knihy a online kurzy. Tie vám pomôžu pochopiť túto novú technológiu. Veľmi dobrým zdrojom informácií sú častokrát aj sociálne siete. Hlavne na novo rebrandovaná platforma x.com (v minulosti Twitter) v sebe ukrýva mnoho užitočných informácii.

Veľmi dobrým spôsobom vzdelávania môžu byť analytické nástroje, ktoré ponúkajú hodnotné informácie. Tie potom následne odkrývajú rôzne súvislosti, ktoré vám umožňujú sa posunúť na vyššiu úroveň. Na výber máte z platených, ale aj neplatených možností.

DefiLlama je pomerne nový nástroj, ktorý svojim používateľom ponúka možnosť nahliadnuť medzi najdôležitejšie štatistiky daných kryptomien. Na výber máte z veľkého množstva kategórií. Závisí len od informácií, ktoré hľadáte. Skvelou možnosťou je takisto aj použitie webového rozšírenia v prehliadači v kombinácii s ChatGPT.

TokenTerminal je platforma, ktorá združuje finančné dáta o všetkých významných blockchainových sieťach a decentralizovaných aplikáciách. Dozviete sa na nej o aktuálnych dátach, ktoré informujú o ekonomickom fungovaní daného projektu, čo vám pomôže ľahšie pochopiť momentálnu situáciu na sieti.

Nansen pomáha svojim používateľom sledovať pohyby na 10 rôznych sieťach. Sledovanie adries rôznych entít na blockchaine môže byť pre nováčika zložité. No použitím tohto nástroja si život významne uľahčíte.

Majte stratégiu

Kryptomeny sú najmladšia investičná trieda. Existujú kratšie ako 15 rokov, čo je v porovnaní s inými investičnými trhmi veľmi málo. Vďaka svojej mladosti ešte nestihli prejsť potrebným vývojom a tak investorom ponúkajú veľké možnosti zisku, ale aj straty.

Investor potrebuje účinnú stratégiu, ktorá mu pomôže v generovaní profitu. Stratégií je v zásade mnoho a každý si musí nájsť tú, ktorá mu najviac vyhovuje. Všetky úspešné stratégie majú však jedno spoločné. Agresívne vyberanie profitov. Pre najlepšie možné výsledky odporúčame jasné stanovenie TP a SL levelov. 

Pri investovaní do kryptomien platí pravidlo, že nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť. Začnite s malými čiastkami, ktoré vás neohrozia finančne a postupne zvyšujte svoje investície. V prípade, ak sa budete cítiť pohodlne s trhovými podmienkami. Nezabúdajte sa riadiť pravidlom, menej je viac. Peniaze sa nezarábajú ľahko a preto je dôležité byť spokojný s každým profitom.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Buďte opatrní pri používaní kryptobúrz

Keď chcete nakupovať alebo predávať kryptomeny, musíte použiť buď kryptoburzu alebo decentralizovanú peňaženku ako Metamask či TrustWallet. Vyberte si renomovanú a spoľahlivú burzu, ktorá má dobrú povesť v bezpečnosti a ochrane používateľových aktív. Medzi najznámejšie burzy patria určite Binance či Coinbase. Dodržiavajte najlepšie postupy v oblasti kybernetickej bezpečnosti a chráňte svoje údaje a súkromie.

V rámci bezpečnosti je však lepšie investovať čas do osvojenia si používania decentralizovaných a neskôr hardvérových peňaženiek. Ako je známe z minulosti, aj tie najväčšie kryptoburzy môžu prísť do veľkých problémov, ktoré môžu viesť až ku krachu. Vo všeobecnosti je známe, že mince, ktoré máte uložené na burze nie sú úplne vaše a burza s nimi aktívne manipuluje.

Práve z týchto dôvodov je dôležité vedieť zobrať zodpovednosť na vlastné plecia. Za svoju peňaženku ručíte len vy. Takisto k nej máte prístup len vy. Ak sa niečo stane, tak je to len vaša chyba. Predtým ako navštívite neznámu stránku a budete s ňou interagovať sa presvedčte, či sa nejedná o podvod.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Emócie nechajte stranou

Investovanie do kryptomien môže byť emocionálne náročné, pretože trhy často podliehajú extrémnym výkyvom. Dôležité je zostať racionálny a nenechať sa uniesť emóciami. Nestrácajte vieru v dlhodobý potenciál technológie len pre krátkodobé cenové poklesy. Z dlhodobého hľadiska sa môže samozrejme stať, že naskočíte na zlú vlnu a niektoré obchody nebudú úspešné. V tomto prípade je pre vás najlepšie dať si pauzu a istý čas neobchodovať. Najhoršie, čo môžete spraviť je pokračovať v obchodovaní a snažiť sa vyrovnať stratu nasledujúcim obchodom.

Samozrejme, že každému investorovi sa občas stane, že otvorí obchod podľa svojho srdca. Na tom nie je nič zlé, pretože každý z nás dokáže nájsť oblasť, ktorá mu inklinuje viac. Ak je takýto obchod úspešný, snažte sa neurobiť z toho tradíciu a držte sa svojho plánu a svojho vlastného mozgu. Len tak viete byť dlhodobo úspešní.

Buďte pripravení na výkyvy ceny

Cena kryptomien môže v krátkom čase výrazne klesnúť alebo vzrásť. Tieto pohyby sú spôsobené rôznymi faktormi. Cenu môžu ovplyvňovať pozitívne, ale aj negatívne správy. Buďte pripravení na tieto výkyvy a nenechajte sa nimi odradiť. Sledujte trh, ale zároveň si udržujte realistické očakávania. Vo svojom záujme dbajte aj na svoje psychické zdravie. Trh je nevyspytateľný a vy ste najslabší práve vtedy, keď vás ovládajú negatívne myšlienky alebo zlá nálada.

Zarobenie na kryptomenách môže byť zaujímavou a potenciálne lukratívnou príležitosťou. Avšak, nezabúdajte, že sľubná odmena ide ruka v ruke s rizikom. Dôkladne sa vzdelávajte, rozvážne investujte a dbajte na bezpečnostné opatrenia. Ak budete nasledovať tieto rady a prístup k investovaniu do kryptomien, môžete sa lepšie vyhnúť potenciálnym stratám a viac si vychutnáte svoju cestu v tomto dynamickom svete digitálnych aktív.

Prečítaj si aj: Zarábaj pasívne kryptomeny – Burza Bybit predstavuje revolučnú službu pre krypto investorov

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: