CZ nepochybuje o tom, že sa Bitcoin vráti na ATH
CZ nepochybuje o tom, že sa Bitcoin vráti na ATH. Zdroj: Shutterstock, Vladimir Kazakov

Generálny riaditeľ najväčšej kryptomenovej burzy Binance Changpeng Zhao nestráca nádej. Bitcoin podľa jeho slov opäť prekoná svoje historické maximum a dokáže to do dvoch rokov.

Bitcoin a historické maximum

Changpeng Zhao v tom má jasno. BTC sa podľa jeho slov bezpochyby vráti na svoje predošlé historické maximum a určite ho prekoná. Pre súčasnú hlbokú korekciu však na to bude potrebovať dva roky. Pokles na trhu s kryptomenami môže byť podľa Zhaoa posledným klincom do rakvy pre niektoré menšie projekty.

V najnovšom rozhovore pre The Guardian uviedol, že treba brať do úvahy dôležitý fakt. Sektor kryptomien je stále veľmi mladý, a preto je úplne normálne, že prežíva také kolísavé obdobia:

Ľudia považujú cenu Bitcoinu na úrovni 20 tisíc dolárov za veľmi nízku, ale pri pozorovaní vývoja tohto aktíva počas rokov si uvedomia, že cena výrazne poskočila. Viete, keby ste v roku 2018 či 2019 povedali ľuďom, že Bitcoin bude v roku 2022 stáť 20 000 USD, boli by veľmi šťastní. V rokoch 2018/19 bol pritom Bitcoin na úrovni 3 000 až 6 000 USD.

Prečítaj si tiež: 4 body, ktoré vám pomôžu lepšie zvládnuť infláciu

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Súčasný stav BTC mierne zabrzdí v jeho budúcom raste.

Myslím si, že vzhľadom na aktuálny pokles ceny, z historického maxima 69-tisíc na súčasných 20-tisíc, bude pravdepodobne chvíľu trvať, kým sa dostane späť na vrchol. Pravdepodobne to bude trvať niekoľko mesiacov alebo niekoľko rokov. Nikto však nedokáže predpovedať budúcnosť,“ vyjadril sa predstaviteľ najväčšej burzy.

Zhao patrí bezpochyby k najväčším a najznámejším podporovateľom kryptomien. Dôkazom toho je aj jeho známy výrok, keď uviedol, že celý svoj majetok drží v kryptomenách. Nemá žiadne štandardné fiatové meny.

Pre mňa to znamená, že nemám doláre. Všetko, čo mám, je v kryptomenách. Takže keď potrebujem minúť peniaze, musím ich časť niekde minúť. Pre mňa je všetko v kryptomenách. Nemusím premýšľať o predaji kryptomien. Kryptomeny sú moje peniaze.

Čítaj ďalej: Veľryby držia rekordné množstvo bitcoinov. Čo to môže signalizovať?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance