Singapur zakazuje kryptomaty
Singapur zakazuje kryptomaty. Zdroj: Shutterstock.com/Lukasz Stefanski

Singapurský menový úrad sa údajne rozhodol vypnúť kryptomaty v tomto mestskom štáte. Podľa agentúry Bloomberg to súvisí s novými nariadeniami vydanými Monetary Authority of Singapore (MAS), singapurskou centrálnou bankou. Prevádzkovatelia kryptomenových bankomatov v krajine boli nútení v utorok zastaviť svoje prevádzky.

Nové obmedzenie kryptomenových bankomatov vyvolalo niekoľko reakcií miestnych prevádzkovateľov kryptomien. Spoločnosť Daenerys & Co uviedla, že je prekvapená a v utorok večer zrušila svoju službu bankomatov. Ich hlavný konkurent, Deodi, vypol svoju sieť bankomatov a poslal zamestnancov, aby odstránili bankomaty.

Tento krok je súčasťou širšieho úsilia singapurského dozorného orgánu o reguláciu reklamy na kryptomeny pre verejnosť. V pondelok centrálna banka vydala nové usmernenia centrálnej banky, ktoré zakazujú kryptomenovým firmám propagovať svoje služby na verejných miestach, webových stránkach a sociálnych sieťach.

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Mohlo by ťa zaujímať – Crypto.com údajne prišlo pre hack o 15 miliónov v Ethereu

Kryptomaty v Singapure nie sú jediné

Coincub, fintech start-up so sídlom v mestskom štáte, označil Singapur v decembri za krajinu s najpriateľskejšou politikou voči kryptomenám na svete. Predovšetkým vďaka „dobrému legislatívnemu prostrediu“ v meste a „vysokej miere adopcie kryptomien“. Zdá sa však, že legislatívna klíma v mestskom štáte je momentálne iná.

Zásah v Singapure prišiel krátko po tom, ako boli podobné reklamné obmedzenia uzákonené v Španielsku a Spojenom kráľovstve. V pondelok španielska vláda požadovala od kryptomenových podnikov, aby predložili reklamné kampane na schválenie regulačným orgánom 10 dní vopred. Spojené kráľovstvo spustilo prieskum noriem reklám na kryptomeny a prisľúbilo, že zasiahne proti produktom s klamlivými tvrdeniami.

Prečítaj si tiež – Oplatí sa teraz nakupovať kryptomeny? Dlhodobý pohľad na trh