Ruská bezpečnostná služba (FSB) „presvedčila
Ruská bezpečnostná služba (FSB) „presvedčila" šéfku centrálnej banky zakázať kryptomeny po celej krajine!,zdroj: www.shutterstock.com/LukaszStefanski

Návrh na zákaz kryptomien bol v Rusku prednesený Federálnou bezpečnostnou službou (FSB), aby zbavila občanov možnosti financovať zahraničných mediálnych agentov!

FSB „presvedčilo“ centrálnu banku zakázať kryptomeny!

Šéfka a kryptoskeptička centrálnej banky Ruskej federácie, Elvira Nabiullina, súhlasila s podporou úplného zákazu kryptomien v Rusku pod vplyvom Federálnej bezpečnostnej služby, uvádza agentúra Bloomberg s odvolaním sa na dvoch ľudí, ktorí sú o situácii „veľmi dobre oboznámení“. Bezpečnostné služby podľa nich presadzujú myšlienku úplného zákazu, aby sa vylúčila možnosť podpory neželaných organizácií a médií, ktoré sú zaradené do registra zahraničných agentov.

Mohlo by ťa zaujímať: Kryptoburza BitMEX kupuje 268-ročnú nemeckú banku – čo má za lubom?

Bloomberg zároveň poznamenáva, že financovanie opozície a médií predstavuje malý zlomok aktív držaných v minimálne 17 miliónoch kryptopeňaženiek po celom Rusku. Bloomberg ďalej odhaduje celkové množstvo kryptomien vlastnených Rusmi na viac ako 7 biliónov rubľov, teda približne 92 miliárd dolárov.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Občania v Rusku sa s tým musia zmieriť

V decembri 2021 sa Elvira Nabiullina postavila proti využívaniu ruskej finančnej infraštruktúry na transakcie s kryptomenami.

„Kryptomeny prinášajú pre retailových investorov veľké riziká z dôvodu vysokej volatility a využívania na nelegálne aktivity. Nemôžeme uvítať investície do takýchto aktív,“ vysvetlila vtedy šéfka ruskej centrálnej banky.

Zároveň ubezpečila, že regulátor môže a podľa všetkého čoskoro toto obmedzenie zavedie. Deň pred týmto prejavom agentúra Reuters s odvolaním sa na vlastné zdroje uviedla, že ruská banka chce v krajine zakázať investície do kryptomien. Regulátor sa už dlhšiu dobu domnieva, že rast počtu transakcií s kryptomenami prináša riziká pre finančnú stabilitu!

Čítaj ďalej: Návod – čo je to support a rezistencia a ako ich správne používať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre