Španielsko zakáže reklamy s kryptomenami
Španielsko zakáže reklamy s kryptomenami. Zdroj: Shutterstock, Ink Drop

Binance

Španielsko sa ostro pustilo do zákazu reklám na Bitcoin. Tento druh propagácie zakáže už v nasledujúcom mesiaci.

Španielsko bude regulovať reklamy s BTC

Po takmer ročnom plánovaní a analyzovaní sa v Španielsku rozhodli, že budúci mesiac rozbehnú oficiálnu reguláciu reklám na Bitcoin a iné kryptomeny.

Návrh bol schválený v decembri minulého roka štátnou radou Comisión Nacional del Mercado de Valores. Nariadenia boli v plnom znení zverejnené 17. anuára.

Prečítaj si tiež: MMF varuje pred kryptomenami a tvrdí, že budú predstavovať riziko pre finančnú stabilitu krajín!

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Španielske úrady sa teda s určitosťou rozhodli, že zavedú prísny regulačný dohľad nad kryptomenovými reklamami.

Veľké reklamy na kryptomeny, ktoré sú určené širokej verejnosti, budú podliehať najprísnejším regulačným nariadeniam Európskej komisie. Zvyšné menšie reklamy by nemali byť vyňaté z regulácie, keď budú pod drobnohľadom štátnej rady CNMV.

Hlavným bodom nariadení je, aby bola každá reklama na kryptomeny transparentná, vyvážená, objektívna a hlavne nezavádzajúca. Okrem toho musí byť presná a aktualizovaná spôsobom, ktorý zodpovedá povahe, zložitosti a charakteristikám použitých médií.

Španielsko nie je jedinou krajinou, ktorá týmto spôsobom obmedzí kryptomeny. Singapur sa aktuálne snaží obmedziť prevádzkovateľov kryptomien pri propagovaní ich služieb širokej verejnosti.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
najstaršie
najnovšie Najviac hodnotené
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Hal
Hal
4 mesiacov dozadu

Spanielsko nie,ale urcite nejaky zbytocne iniciativny blbec.