Najväčšia aktivita BTC počas obchodných hodín USA
Najväčšia aktivita BTC počas obchodných hodín USA. Zdroj: Shutterstock.com/Pixels Hunter

USA dominujú v obchodovaní s BTC podľa správy zverejnenej spoločnosťou Arcane Research. 90-dňová korelácia bitcoinov s indexom S&P 500 je momentálne najvyššia od októbra 2020. Medzitým obchodné hodiny v Spojených štátoch vykazujú najväčšiu aktivitu.

V roku 2022 obchodné hodiny v USA vykazujú výrazný nárast objemu obchodov, ktorý v priemere tvorí 43 % 24-hodinového objemu.

Objemy obchodov rástli počas trhových hodín v USA od konca roku 2021. Hodnota 43 % predstavuje nárast z 36 % v porovnaní s obdobím od 1. novembra 2021 do 16. januára 2022.

V grafe je trh v USA otvorený od 15:00. do 21:00 hod. UTC+1:

Obchodovanie podľa hodín
Obchodovanie podľa hodín. Zdroj: NYDIG

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – Glassnode analýza – 30 % ponuky BTC je v strate, čo signalizuje odraz cien nahor

Korelácia BTC a S&P 500

Obchodná aktivita má tendenciu okamžite rásť, keď sa americký akciový trh otvorí, pričom výkonnosť BTC úzko súvisí s výkonnosťou S&P 500.

Zaujímavosťou je, že týždeň odštartujú s chuťou aj americkí obchodníci. Až 50 % objemu obchodov s bitcoinmi sa uskutočnilo počas posledných troch pondelkov a utorkov v roku, predtým, než sa trend znížil na 40 %.

Zistenia ukazujú, že americkí obchodníci – alebo obchodníci, ktorí chcú obchodovať počas amerických trhových hodín – majú väčšinový podiel na obchodovaní s bitcoinmi a obchodujú začiatkom týždňa. Ukazuje to však aj značný vplyv amerického akciového trhu na výkonnosť Bitcoinu v poslednom čase.

Vzhľadom na to, že 90-dňová korelácia Bitcoinu s indexom S&P 500 je v súčasnosti najvyššia od októbra 2020 a volatilita je nízka, na trhu je veľa volaní po raste.

Mohlo by ťa zaujímať – Masívny krok Microsoftu: Nákup Blizzardu za 69 miliárd dolárov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre