Cardano ADA čaká vylepšenie Mary! Ako na to zareaguje cena?

Kategorie: Novinky
Cardano-ADA-Cardanians

Cardano ADA sa v posledných mesiacoch stáva jedným z najobľúbenejších blockchainov na svete. Vďaka jeho rýchlosti a technologickej pokročilosti začína byť populárny medzi inštitucionálnymi hráčmi. Nový CEO Cardano Foundation má jasný cieť. Presvedčiť firmy, aby v Cardano ekosystéme začali budovať svoje decentralizované aplikácie.

V priebehu minulého roka Cardano blockchain zaznamenal niekoľko vylepšení. Jednoznačne najdôležitejší bol prechod na Proof-of-Stake systém. Niečo, čo Ethereum čaká v roku 2021. I keď je dôležité dodať, že Cardano obetovalo decentralizáciu a bezpečnosť za vyššiu rýchlosť blockchainu, takže nie je vhodné vo všetkých prípadoch.

Dôležité: 7 smrteľných hriechov vo svete kryptomien

Veľká aktualizácia pre Cardano! Gougen testnet funguje, predstavujeme Mary update

3.2.2021 vývojári firmy Input Output Hong Kong úspešne spustili Gougen hard-fork, ktorý z Cardano blockchainu robí multi-asset network (sieť, na ktorej môže fungovať viacero kryptomien – podobné ako ERC-20 na Ethereu). Gougen testnet, zdá sa, funguje bez problémov a táto funkcionalita čoskoro prejde aj na hlavný Cardano blockchain. Vylepšenie je známe pod názvom Mary.

Mary prinesie podporu pre fungible (zameniteľné – medzi dvoma tokenami rovnakého typu neexistuje rozdiel), aj nonfungible tokeny (NTF – nezameniteľné tokeny, využívajú sa napr. pri vytváraní digitálneho umenia, ktoré má iba jeden originál).

Veľký rozdiel oproti Ethereu bude ten, že za prácu s tokenmi na Cardano blockchaine sa nebude platiť. Poplatky na Ethereu kvôli vzostupu popularity rôznych decentralizovaných aplikácií s vlastnými mincami vystrelili neúnosne vysoko.

DeFi prichádza na Cardano!

Špekuluje sa, že Cardano vďaka Mary updatu priláka niektoré fungujúce DeFi projekty. Ďaleko najväčší ekosystém, má v súčasnosti Ethereum. V ETH DeFi sektore sú uzamknuté kryptomeny v hodnote 40 miliárd dolárov a toto číslo neustále rastie.

Bohužiaľ, pomalý vývoj Etheruem blockchainu a DeFi boom spôsobili, že posielať čokoľvek v tejto sieti je strašne drahé. DeFi ekosystém je kvôli tomu zasekaný a dokým nebude hotový nový Ethereum 2.0 blockchain, bude sa to naďalej zhoršovať.

Naproti tomu Cardano je na DeFi pripravené. Vďaka väčšej centralizácii zvláda oveľa viac transakcií za sekundu, čo iste pritiahne menej úspešné DeFi aplikácie. Vďaka nízkym poplatkom by sa im mohlo na Cardane dariť viac, ako na spomalenom a drahom ETH chaine.

Môže vás zaujímať: TOP 3 kryptomeny pre február – Veľká šanca, že aj ich zasiahne parabolický rast

Aký vplyv bude mať Mary update na cenu ADA?

Hodnota natívneho tokenu Cardano blockchainu od začiatku roka stúpla o takmer 800%. Z ceny 17 centov vystrelila takmer na dolár (na burze Binance to bolo 98 centov). Pre zaujímavosť, ešte v marci minulého roka Cardano stálo iba dva centy! Takže má za sebou rast o cca 5000%.

Chcete nakupovať Cardano? Jednoznačne odporúčame burzu Binance, ktorú využívajú desiatky miliónov obchodnikov a ponúka široký výber kryptomien. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Bude teda po Mary update ďalej rásť? Ťažko povedať. Ak sa Bitcoin nezastaví na hladine päťdesiat tisíc dolárov, ale bude pokračovať ešte vyššie, tak sa pravdepodobne môžeme tešiť aj na ďalší vzostup Cardana.

Kapitalizácia tejto kryptomeny v súčasnosti dosahuje 27 miliárd dolárov a ide o štvrtý najväčší coin na trhu. Veľmi tesne prekonáva XRP.

Myslíte si, že ADA bude po Mary update ďalej stúpať?

View Results

Loading ... Loading ...

Chcete vedieť o Cardane viac? Určite odporúčame pridať sa do >>>Cardano komunity<<< na facebooku. A ak chcete byť inrormávaní o najnovšom dianí vo svete kryptomien, dajte like aj na našu stránku.

Buy the rumor, sell the news

Na trhu sa často stáva, že špekulanti vypumpujú cenu kryptomeny ešte pred tým, než dôjde k implementácii nejakého nového forku či systému a tesne pred samotnou aktualizáciou začnú predávať. Táto stratégia je známa ako byu the rumor, sell the news. Zn špekuluj na rast a keď to reálne príde, tak predávaj.

Chcete tip na ďalšiu zaujímavú kryptomenu? Projekt cosmos vyzerá veľmi zaujímavo a zatiaľ nespravil veľké zisky. Viac sa o ňom dočítate v tomto článku:

Táto kryptomena má neskutočný potenciál a aj po raste o 100% je hlboko pod cenou