Bitcoin útočí na 50 000 $ a oslavuje nové maximum! Podarí sa prekonať magickú hranicu?

Nakoniec nám možno aj vyjde menšia predpoveď, ktorú sme spravili v tomto článku. Napísali sme, že je dosť dobrá šanca, že Bitcoin do konca týždňa otestuje hladinu 50 000 $. DNes sme už naozaj veľmi blízko. Burza Bitstamp momentálne ukazuje historické maximum 49 714 dolárov a Bitcoin sa obchoduje o štyri stovky nižšie.

Bitcoin po menšej pumpe testuje hladinu 50 000 $

Ono sa to možno nezdá, no Bitcoin má za sebou relatívne silnú pumpu. Ešte ráno totiž stál 47 000 $. Celkovo teda v priebehu niekoľkých hodín stúpol o takmer tri tisícky. A to už je celkom dosť. Coinmarketcap ukazuje zisk 4,5% za posledných 24 hodín a 27% za tento týždeň.

1h BTC/USD - Bitstamp
1h BTC/USD – Bitstamp

Ťažko povedať, čo konkrétne spôsobilo dnešný rast. Pravdepodobne ide o viac faktorov, ktoré sa zložili dokopy. Hlavným dôvodom je samozrejme úbytok Bitcoinov v obehu a rastúci záujem inštitucionálnych investorov o kryptomeny. Do trhu prúdia milairdy dolárov a mince ubúdajú. Cena teda logicky musí rásť.

Včera internet obletela správa o tom, že dcérska spoločnosť 150-miliardového investičného fondu Morgan Stanlery premýšľa nad investíciou do Bitcoinu. Inštitucionálni investori podĺa dostupných dát momentálne vo svojich peňaženkách držia iba 3-5% celkovej zásoby všetkých Bitcoinov a veľmi rýchlo nakupujú ďalšie. Dokým tento trend bude pokračovať, cena neprestane rásť.

Kedy Bitcoin prekoná 50 000 dolárov?

Ako sme spomenuli, Bitcoin je teraz veľmi blízko pri magickej hladine 50 000 $. Fanúšikovia kryptomien už dlho snívajú, že sa tam Bitcoin dostane. Predsa len, za toľké peniaze je možné kúpiť Tesla Model 3 v long range verzii s dvoma motormi so zrýchlením z 0 na 100 za 4,5 sekúnd! A Tesla plánuje prijímať platby v BTC.

Vyzerá to tak, že je len otázkou času, než Bitocin prekoná magických päťdesiat tisíc. Kedy sa to podĺa vás stane?

Kedy podľa vás Bitcoin otestuje 50 000 $?

View Results

Loading ... Loading ...
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance