Čaká kryptomeny veľký pohyb? Burzy zaznamenali prudký príliv stablecoinov

Novinky Stablecoiny a veľké prílevy
Stablecoiny a veľké prílevy. Zdroj: shutterstock.com/Muhammed AKAN/Gsign76
BitmarketsBitmarkets

Stablecoiny sú jedným zo stavebných pilierov celého kryptomenového ekosystému. Ich veľké pohyby väčšinou predpovedajú zvýšenú volatilitu. Podľa správy BeInCrypto, burzy zaznamenali prudký príliv stablecoinov, čo by mohlo signalizovať budúci nárast cien kryptomien. Čo môžeme od trhu očakávať v najbližšom období?

Čo znamená obrovský príliv?

Podľa analytickej onchain spoločnosti CryptoQuant, došlo na kryptomenových burzách k výraznému prílevu stablecoinov. Väčšinou ak dôjde k podobnej udalosti, hovorí to o budúcnom nákupnom tlaku, keďže stablecoiny sú na burzách držané predovšetkým kvôli dokupovaniu kryptomien.

Kedy ale ste ochotní dokupovať kryptomeny na burze? No práve počas korekcií. Preto je možné, že príliv odráža sentiment vyčkávania na ďalší prepad s cieľom nakupovať lacnejšie. Bez ohľadu na to, kedy budú majitelia stablecoinov nakupovať, motivácia presunu je stále rovnaká.

Stablecoiny: príliv na burzy

Stablecoiny: príliv na burzy. Zdroj: CryptoQuant

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Stablecoiny je potrebné diverzifikovať

Už skôr sme vás informovali o rizikách spojených s držbou stablecoinov. Budú totiž predmetom čoraz väčšej regulácie. Dokonca aj európska legislatíva týkajúca sa trhu s kryptomenami (MiCA) sa bude zameriavať predovšetkým na stablecoiny. Najrizikovejšie sú hlavne algoritmické, ktoré upravujú cenu v závislosti od ponuky a dopytu. Ak neexistuje dopyt, stablecoin sa zrúti, pretože nie je ničím krytý.

Tieto riziká si uvedomujú regulátori po celom svete a preto by nemali byť výnimkou ani samotní držitelia mincí. Typickým príkladom je Luna, ktorá skrachovala spolu so stablecoinom UST v minulom roku. Preto sa odporúča držanie viacerých druhov mincí a nie iba jedinej.

Ponuka stablecoinov na burzách predstavuje kúpnu silu držiteľov týchto mincí. V súčasnosti dosahujú až 12,7 % celkovej kapitalizácie trhu. Podľa CoinMarketCap dominuje USDT (71,5 miliardy dolárov), USDC (43,7 miliardy dolárov), BUSD (8,4 miliardy dolárov), DAI (5,2 miliardy dolárov) a päticu uzatvára TUSD (1,3 miliardy dolárov).

Mohlo by ťa zaujímať: Aktuálne: Stablecoin burzy Binance má ďalší veľký problém

txbtxb
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.

Najčítanejšie články

1

Kórejci na Slovensku skončili. Veľká fabrika putuje do dražby

2

Veľký slovenský zamestnávateľ spustil nábor. Láka na vysoké platy a benefity

3

Dôchodky v roku 2025: Prichádzajú zásadné zmeny

4

Obyvatelia v tomto meste budú zúriť. Poslanci zvýšili dane aj o 200 %, sebe odklepli štedrý bonus

5

Slovensko sa ocitlo na čele nelichotivého rebríčka: Desivá realita slovenských pracujúcich

PR články

Warren Buffett vs. trhy: Prečo investičná legenda hromadí hotovosť?

Henrieta Balázsová  | 19. novembra 2024

Zatiaľ čo akciové trhy šplhajú na rekordné hodnoty, investori dychtivo sledujú, kam zamieria ich peniaze. Väčšina z nich verí v nekonečný rast, ale Warren Buffett, ikona investičného sveta, vsádza na opatrnosť.

Spoločnosť Warrena Buffetta mení stratégiu

Dosiahne Bitcoin hranicu 100-tisíc dolárov ešte do konca roka? Tu je odpoveď

Henrieta Balázsová  | 14. novembra 2024

Článok vznikol v spolupráci s XTB. V posledných týždňoch sa na kryptomenovom trhu zvyšuje optimizmus a investori sledujú, či Bitcoin a ďalšie digitálne meny môžu dosiahnuť nové cenové rekordy.