Aktuálne: Stablecoin burzy Binance má ďalší veľký problém

Novinky Stablecoin burzy Binance ma ďalší problém
Stablecoin burzy Binance ma ďalší problém. Zdroj: shutterstock.com/Furkan Cubuk/Iryna Budanova
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Iba dnes sme informovali, že počet mincí stablecoinu rapídne klesá. Následne prišla ďalšia negatívna správa pre tento altcoin. Konkurenčná a dlhodobo druhá najznámejšia kryptomenová burza Coinbase oznamuje delistovanie kryptomeny BUSD. O tomto kroku informoval portál cointelegraph.com.

Prečo Coinbase delistuje BUSD?

Stablecoin BUSD na burze už nenájdete od 13. marca. Povolené budú iba výbery. Toto rozhodnutie oznámila burza oficiálne na Twitteri.

Hovorca burzy potvrdil rozhodnutie:

„Naše rozhodnutie pozastaviť obchodovanie pre BUSD je založené na našich vlastných interných monitorovacích a kontrolných procesoch. Pri kontrole BUSD sme zistili, že už nespĺňa naše normy kótovania a bude pozastavený.”

Ak máš otázky okolo investovania, alebo chceš poradiť, neváhaj sa pridať k nám do Discord komunity. Môžeš sa sem pripojiť aj ak chceš mať prehľad o dôležitých správach z kryptomenového sveta alebo odoberať notifikácie o cenových pohyboch.

Má burza Binance problémy s BUSD?

Už v minulosti sa špekulovalo, že riaditeľ burzy FTX loboval za regulačné zásahy u konkurenčnej burzy. Útoky aj po 2 rokoch naďalej pokračujú. Kryptomeny sú stále vnímané v očiach politikov a úradníkov ako rizikové. Pokiaľ v danom štáte je vysoko postavený človek negatívne orientovaný k tejto otázke, môže dokonca hroziť aj zákaz, ako tomu bolo v roku 2021 v Číne.

Či už z dôvodu krachu FTX alebo iniciatívy práve niektorého z úradníkov v USA, kryptomeny tento rok zažívajú ťažké obdobie. Takmer každý týždeň sa dozvedáme o novom zákaze a pokutách, ktoré rozdáva Americká komisia pre cenné papiere a burzy. Nedá sa vylúčiť, že Coinbase ako americká spoločnosť, podobne ako Paxos, nedostala príkaz na ukončenie spolupráce s projektom BUSD.

Táto informácia sa zatiaľ nepotvrdila, ale môže byť najviac pravdepodobná. Navyše takmer 90 % všetkých mincí BUSD je na burze Binance, ktorá má absolútnu kontrolu nad touto kryptomenou.

Prečítaj si aj: Aktuálne: Počet mincí stablecoinu burzy Binance neustále klesá – Čo sa deje?

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.