Terra predmetom vyšetrovania: zamestnancov vypočúva juhokórejská prokuratúra
Terra predmetom vyšetrovania: zamestnancov vypočúva juhokórejská prokuratúra. Zdroj: https://www.shutterstock.com/everything possible

Po kolapse kryptomien LUNA a UST spoločnosti Terra prišlo množstvo investorov aj fondov o svoje investície. Terra čelí kritike nielen kryptomenovej komunity a investorov, ale aj regulátorov. Najnovšie juhokórejská prokuratúra predvolala všetkých zamestnancov Terraform Labs vo veci vyšetrovania spáchania trestného činu.

Terra je vyšetrovaná juhokórejskou prokuráturou

Podľa nedávnych správ sú zamestnanci Terraform Lab, ktorá stojí za kryptomenami LUNA a UST, vyšetrovaní juhokórejskou prokuratúrou. Údajne predvolali všetkých zamestnancov a jeden z prvých zamestnancov už vypovedal. Zamestnancov vyšetruje spoločný tím prokurátorov južného okresu Soulu pre podozrenie zo spáchania finančnej trestnej činnosti a trestnej činnosti v oblasti cenných papierov, ako uviedla televízia JTBC bez uvedenia akýchkoľvek zdrojov.

Jeden nemenovaný zamestnanec, o ktorom je známe, že sa podieľal na počiatočnom vývoji blockchainu Terra v roku 2019, už údajne podľa správ vypovedal. Zamestnanec vraj prokurátorom povedal, že v rámci spoločnosti Terraform Labs sa vyskytli obavy o stablecoine UST. Podľa správy JTBC sa prokurátori zaoberajú celou záležitosťou vrátane toho, či generálny riaditeľ Do Kwon a ďalší vedúci pracovníci spoločnosti Terraform Labs nezanedbali nedostatky v návrhu UST. Prokurátori údajne skúmajú aj to, či miestne kryptomenové burzy prešli pred uvedením UST alebo tokenu LUNA na burzu riadnou kontrolou.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Graf na dnes: euro stráca na sile a klesá

Terra 2.0

Stablecoin UST sa začiatkom tohto mesiaca dramaticky zrútil, čím investorov pripravil o viac ako 40 miliárd dolárov. Cena UST klesla pod 10 centov a stále sa nezotavila. Podľa údajov spoločnosti CoinGecko sa teraz obchoduje za 3 centy. Podobne sa prepadol aj token LUNA.

Po kolapse siete sa vedenie okolo blockchainu rozhodlo prísť s novou sieťou Terra 2.0. Pôvodná sieť sa premenovala na LUNA CLASSIC (LUNC). Nová sieť používa nový token LUNA a v súčasnosti upustila od vlastného algoritmického stablecoinu. Spustenie novej siete sa stretlo s veľkou kritikou v radoch investorov, ktorí novej sieti nedôverujú. Cena kryptomeny LUNA v čase písania článku pohybuje okolo 9,5 dolára.

Čítaj tiež: Miliardár Mark Cuban: Neinvestuje svoje peniaze do Terra 2.0!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance