Bitcoin a býčí setup
Bitcoin a býčí setup. Zdroj: Shutterstock.com/Sittipong Phokawattana

Bitcoin sa z krátkodobého hľadiska viac-menej nikde nepohol a stále pokračuje v oscilácii okolo 30 000 $. Drží tak hladinu predošlého dlhodobého minima spred roka. Dominancia hlavnej kryptomeny medzitým stále pokračuje v rastúcom trende a nachádza sa na hodnote 46,84 % v čase písania analýzy.

Poďme sa pozrieť na býčí setup Bitcoinu. Ak cena dokáže prekonať hladinu 32 300 $ a uzavrie na dennej sviečke close cenu nad touto hladinou, tak je možné, že cena hlavnej kryptomeny porastie o vyše 10 %. Prerazenie rezistencie navyše musí byť sprevádzané vysokými objemami. Zatiaľ sa tak nedeje, ale tento scenár je potrebné sledovať s potenciálnym targetom až 38 000 $.

Bitcoin a býčí setup
Bitcoin a býčí setup. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Čo sa stane, keď sa vyťažia všetky bitcoiny?

Bitcoin stále môže prudko spadnúť

Podstatné je, že Bitcoin od ATH stále dosahuje dlhodobo klesajúce minimá aj maximá. Trend je teda jednoznačný a jeho reverziu zatiaľ nemôžeme identifikovať. Ani posledné minimum nepredstavovalo veľký odraz a cena pokračuje len do strany posledné týždne. V hre je preto ďalší a pravdepodobne aj finálny korekčný leg.

Finálny korekčný leg by mohol nájsť support na týždennom MA200, ktoré dosahuje hodnotu už nad 22 200 $ a v čase rastie. Signál na tento target by nastal vtedy, ak by cena zlyhala v súčasnej sideway štruktúre a neudržala by support štruktúry. Krátkodobo zatiaľ cena Bitcoinu pokračuje s bočnom pohybe.

Mohlo by ťa zaujímať: Výnosy z ťažby BTC a ETH klesli na nové minimum roku 2022

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance