Kryptomena Verge - kontroverzia a obvinenia z podvodu.
Kryptomena Verge - kontroverzia a obvinenia z podvodu. Zdroj: shutterstock.com/IraLichi

Verge je jedným z najúspešnejších coinov na krypto-scéne. Ešte pred šiestimi mesiacmi by ňom ani pes neštekol a dnes? Dnes má za sebou obrovský rast, veľkú komunitu a nové strategické partnerstvo. Tento coin je však zahalený rúškom tajomstva. Stojí za jeho úspechom technologické dominancia alebo dobrý marketing?

Veľká pumpa

Kontroverzia začala už v roku 2017, keď sám John McAffee a ďalšie veľké krypto-guru osobnosti (aj z českej republiky) vyhlásili, že tento coin má obrovský potenciál.

A mali pravdu, hodnota Verge sa behom niekoľkých týždňov zvýšila viac než 15x. Nasledovať mal dlho-očakávaný Wraith protokol, ktorý by umožnil jednoduchý prechod medzi verejným a anonymným Verge blockchainom (zatiaľ bol 4x odložený) a nakoniec prišiel ten podivný crowdfunding.

Nový strategický partner

Tvorcovia Verge oznámili, že ak sa podarí vyzbierať 3 milióny dolárov, predstavia “najväčšie partnerstvo histórie kryptomien.” O tomto partnerstve sa dočítate v druhej časti Verge špeciálu na našom webe trading11. Rozhodne odporúčame prečítať.

Samotný crowdfunding vystrelil hodnotu Verge do nebies a v tvrdom bear markete sme boli svedkami viac než 300% rastu. Cena tokenu XVG sa vyšplhala na takmer 12 centov.

Po predstavení tajomného partnera však došlo k obrovskému prepadu (momentálne sa XVG obchoduje za 7 centov) a množia sa obvinenia z manipulácie trhu. Nemôžeme sa čudovať, veď už samotný crowdfunding vyzerá veľmi podozrivo.

Kontroverzii nepomohol ani súčasný 51% útok. Viac info. v tomto článku.

Sledujte naše krypto-spravodajstvo na facebooku. AK chcete dostávať notifikácie na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance