Vitalik Buterin
Vitalik Buterin. Zdroj: Shutterstock, Alexey Smyshlyaev

Mediálny súboj Vitalik Buterin vs. Jack Dorsey naberá na obrátkach. Tentokrát sa zakladateľ ETH Buterin vyjadril k plánom Dorseyho, ktorý chce vybudovať Bitcoin DEX.

Môže ťa zaujímať: DeFi pre ľudí – tak znie významný projekt od popredných hráčov

Buterin nie je vôbec nadšený

Aktuálne na trhu kryptomien nie je žiadny sektor, ktorý by dokázal konkurovať DeFiNFT. A tento hype jednoducho neunikol ani samotnému Dorseymu, ktorý stojí za spoločnosťou Square Payments a v neposlednom rade je zakladateľom populárnej sociálnej sieti Twitter.

Dorsey pred nedávnom uviedol, že je rozhodnutý začať pracovať na vytvorení blockchainového projektu TBD, ktorý vstúpi do hry vytvorením Bitcoin DEX.

Tieto správy neunikli ani Vitalikovi Buterinovi, ktorý sa už viackrát dostal do mediálnej prestrelky práve so zakladateľom Twitteru. Nadšený teda nie je. Čo konkrétne mu prekáža? Ide o samotný zmysel projektu a kvalitatívny rozdiel medzi BTC a inteligentnými zmluvami.

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Buterin uviedol:

„V súčasnosti sa v tejto oblasti stretávame s obrovským záujmom. Som však skeptický voči týmto decentralizovaným projektom pre Bitcoin. Dôvod je jednoduchý. Medzi ETH a BTC je zásadný rozdiel v tom, že na Ethereu existuje tzv. natívna funkcionalita, ktorá umožňuje priamo vkladať aktíva založené na ETH do inteligentných kontraktov.“

Prečítaj si tiež: Odliv z investičných produktov BTC pokračuje, Cardano má rekordný prílev

Ako vníma Bitcoin DEX?

„Bitcoin nemá takú funkcionalitu a hlavne v tak veľkom rozsahu. Jack bude musieť vytvoriť svoj vlastný systém, ktorý bude priamo presadzovať tieto pravidlá. Nakoniec bude potrebné vytvoriť Bitcoiny, ktoré budú vo vlastníctve multi-sig peňaženiek, kontrolované Jackom. Je to síce podobné, ale má to omnoho slabšiu dôveru.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.