Skupina G20 zásadne zvyšuje tlak na reguláciu kryptomien

Novinky Kryptomeny a regulácia G20.
Kryptomeny a regulácia G20. Zdroj: shutterstock.com/Andrey_Popov/Fly Of Swallow Studio
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Rada pre finančnú stabilitu (FSB) skupiny G20 predstavila navrhované usmernenia pre globálnu regulačnú štruktúru. Tá bude dohliadať na kryptomeny. Podľa správy News Bitcoin FSB poskytla 9 odporúčaní zameraných na kryptomenový trh pre orgány, ktoré stanovujú normy v jednotlivých štátoch.

Kryptomeny budú podliehať prísnejším reguláciám

Cieľom prísnejšej regulácie je čo najviac eliminovať kryptomenové podvody a raz a navždy štandardizovať jednotlivé rámce. Na to bude nevyhnutná spolupráca medzi finančnými orgánmi a orgánmi, ktoré stanovujú štandardy (SSB). Stupňujúca sa regulácia je výsledkom krachov mnohých spoločností ako Terra alebo burzy FTX.

Aj keď krachy kryptomenových spoločností nemali priamy dosah na tradičné finančné trhy, ich prepojenie je čoraz väčšie. G20 odporúča, aby tie kryptomenové aktíva, ktorých cieľom je vykonávať podobnú ekonomickú úlohu ako v tradičnom systéme, podliehali rovnakej alebo ekvivalentnej regulácii. FSB hovorí, že hlavným záujmom je ochrana aktív klientov a odstránenie konfliktu záujmov.

Regulácie kryptomien krajinami v G20

Regulácie kryptomien krajinami v G20. Zdroj: Shutterstock.com/Maxx-Studio

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Regulácie sú nevyhnutné, ale…

Nejasný regulačný rámec vrhá na kryptomeny zlé svetlo a vlády sa snažia mať tento sektor čo najskôr pod kontrolou. Krajiny G7 dokonca pomáhajú rozvojovým krajinám s procesom zavádzania digitálnych mien centrálnych bánk (CBDC). Je otázne, do akej miery budú CBDC vlády využívať, pretože im otvoria dvere k absolútnej finančnej kontrole.

Európska únia je jedným z lídrov, ktorí sa snažia implementovať jednotný regulačný rámec. Rada Európskej únie nedávno definitívne schválila prvú komplexnú legislatívu s názvom Markets in Crypto-Assets (MiCA). Tá ale ani zďaleka nerieši všetky otázky. V budúcnosti budú nasledovať ďalšie nariadenia.

Regulácie síce zatraktívňujú trhové prostredie pre potenciálnych investorov, ktorí sa obávajú rizík, no na druhú stranu mnoho kryptomenových spoločností pre ne ukončuje činnosť. Ron DeSantis, súčasný guvernér Floridy dokonca povedal, že súčasné regulácie majú za cieľ postupne kryptomeny zabiť.

Mohlo by ťa zaujímať: Je koniec: Nová európska kryptoregulácia zabila 400 kryptomenových spoločností a môže byť ešte horšie

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.