Burza Binance spaľuje tokeny BNB
Burza Binance spaľuje tokeny BNB. Zdroj: Shutterstock, ymcgraphic

Binance

Najpopulárnejšia kryptomenová burza Binance spálila BNB tokeny v hodnote 778 miliónov dolárov.

Binance a spaľovanie BNB

Burza uskutočnila svoje 18. spaľovanie mincí, čím opäť výrazne znížila ponuku BNB o 1,68 milióna. Hodnota tokenov predstavuje približne 778 miliónov USD pri súčasných trhových cenách.

Burza sa pred časom zaviazala svojim fanúšikom, že stiahne z obehu až polovicu celkovej ponuky BNB, teda v tomto prípade 100 miliónov tokenov. Hlavným cieľom, podobne ako u iných projektov, je zníženie ponuky BNB, čím sa výrazne zvýši dopyt po tokenoch BNB. Spaľovací proces prebieha odoslaním tokenov na neaktívnu adresu. Burza organizuje spaľovanie svojich tokenov už od roku 2017.

Prečítaj si tiež: Crypto.com údajne prišlo pre hack o 15 miliónov v Ethereu

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Nový model automatického spaľovania

18. spaľovanie tokenov BNB bolo prvým, pri ktorom bol použitý vzorec „Auto-Burn“, ktorý v podstate vypočítava výšku spálenia na základe trhových cien a počtu blokov vyprodukovaných systémom Binance Smart Chain.

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao uviedol, že nový model poskytne „väčšiu autonómiu, transparentnosť a predvídateľnosť“. O tomto novom modeli sa dlho uvažovalo, no napokon rozhodla komunita.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre