Binance zriadil poradnú radu, ktorá sa bude orientovať na reguláciu kryptomien!
Binance zriadil poradnú radu, ktorá sa bude orientovať na reguláciu kryptomien! Zdroj: shutterstock.com/Primakov

Binance, najväčšia kryptoburza na svete, združuje bývalých vládnych úradníkov a finančných expertov, aby vytvorila novú globálnu poradnú radu. Jej cieľom je posilniť transparentnosť burzy a dodržiavanie regulačných predpisov.

Tím Binance sa rozšíril o nových expertov

Desaťčlennú správnu radu odteraz vedie bývalý americký senátor Max Baucus, ktorý sa k spoločnosti Binance pripojil minulý rok. Členmi sú taktiež Bruno Bezard, bývalý šéf francúzskeho ministerstva financií, a bývalý ekonomický poradca premiéra Henrique de Campos Meirelles, bývalý brazílsky minister hospodárstva a bývalý európsky komisár David Wright.

Changpeng Zhao (CZ), zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Binance, oznámil zloženie novej rady, ktorá bude pre kryptomenovú burzu pracovať.

CZ sa vyjadril nasledovne:

Táto spolupráca zdôrazňuje náš záväzok dodržiavať predpisy, transparentnosť a zabezpečiť spoluprácu a vylepšiť dôveru so svetovými regulačnými orgánmi (…) Pokiaľ ide o regulačný rámec, myslím si, že vidíme veľký pokrok v správnom smere.“

Prečítaj si tiež: Ako môžu kryptomeny prekonať makroekonomické problémy?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

Changpeng Zhao
Changpeng Zhao. Zdroj: Twitter

Najväčšia burza na svete nepretržite napreduje

Poradný výbor so zameraním na orientáciu v regulačnom prostredí je vyvrcholením trendu spoločnosti Binance, ktorá v posledných dvoch rokoch aktívne zamestnáva bývalých inštitucionálnych úradníkov. V roku 2021 spoločnosť najala viacerých bývalých agentov amerického daňového úradu, ako aj bývalého britského regulátora úradu pre reguláciu finančného sektoru.

Podľa údajov CoinMarketCap je Binance najväčšou kryptoburzou na svete podľa objemu obchodovania, pričom za posledných 24 hodín dosiahol objem približne 19 miliárd dolárov. Burza má viac ako 90 miliónov zákazníkov na celom svete. Spustená bola v júni 2017 a do 180 dní sa stala najväčšou kryptomenovou burzou na svete.

Inšpirujúci príbeh majiteľa Changpenga Zhaa si môžete prečítať tu.

Mohlo by ťa zaujímať: Ako sa Binance stala najúspešnejšou kryptoburzou na svete?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance